Aktualności

Targi edukacyjne 2019

W dniu 21 marca 2019 w ZSE w Starogardzie Gdańskim odbyły się XI Powiatowe Targi Edukacyjne połączone z Targami Pracodawców.

MOD_ARTICLES_NEWS_READMORE

NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Z wielką radością informujemy społeczność szkolną, że księgozbiór naszej biblioteki wzbogacił się o nowości czytelnicze.

Wśród zakupionych książek znajdują się, min.:

MOD_ARTICLES_NEWS_READMORE

Targi AKADEMIA 2019 na Uniwersytecie Gdańskim

149 uczniów  Technikum Nr 1 im. Noblistów Polskich w ZSE z  klas maturalnych wraz z nauczycielami wzięło udział  w Targach Akademia organizowanych już po raz 25 na Uniwersytecie Gdańskim.

MOD_ARTICLES_NEWS_READMORE

Targi Edukacyjne i Targi Pracodawców

Informujemy, że w dniu 21 marca 2019 roku  w godzinach 08.30- 14.00 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gd odbędą się  Powiatowe Targi Edukacyjne i Targi Pracodawców. Targi adresowane są do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Swoje oferty kształcenia przedstawią szkoły ponadgimnazjalne naszego powiatu.

MOD_ARTICLES_NEWS_READMORE

FINAŁ X KONKURSU WIEDZY O PRZEDSIĘBIOROCZOŚCI

7 marca 2019 r. w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni odbył się finał Konkursu Wiedzy o Przedsiębiorczości. Konkurs organizowany był po raz dziesiąty.

MOD_ARTICLES_NEWS_READMORE

Konkurs logistyczny w języku niemieckim „Erfolgreich im Beruf”

I etap szkolnego konkursu logistycznego w języku niemieckim odbył się w naszej szkole 1 marca 2019. Ta część konkursu miała formę pisemną. Uczniowie uzupełniali tekst dotyczący poszukiwania pracy, tłumaczyli informacje na etykietach, pracowali z tekstami, tworzyli informacje dotyczące wysyłki towarów oraz pisali e-mail służbowy.

MOD_ARTICLES_NEWS_READMORE

Co wiesz o V Wieleńskiej Brygadzie AK

Dnia 1.03.2019 nasza szkoła wzięła udział w konkursie "Co wiesz o V Wieleńskiej Brygadzie AK" zorganizowany przez OSiR oraz prezydenta miasta.

MOD_ARTICLES_NEWS_READMORE

I edycja konkursu uczniów szkół średnich w woj. pomorskim „Jak ulepszyć transport, aby mniej szkodził środowisku?”

I edycja konkursu uczniów szkół średnich w woj. pomorskim

„Jak ulepszyć transport, aby mniej szkodził środowisku?”

MOD_ARTICLES_NEWS_READMORE

Konkurs Wiedzy o Niemczech – eliminacje szkolne

Szkolne eliminacje do wojewódzkiego konkursu wiedzy o Niemczech Deutschland NachbarLand organizowanego przez Centrum Herdera odbyły się w ZSE przed feriami zimowymi. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 2Ta, 2Tc, 2Ti, 2Te, 3Tb, 3Td,4Ta, 4Td. Pytania konkursowe dotyczyły głównie wiedzy ogólnej,  geografii, historii oraz kultury Niemiec.

MOD_ARTICLES_NEWS_READMORE

BAL STUDNIÓWKOWY 2019

„Wszystko ma swój czas
I każde dzieło ma swój czas pod niebem.
Jest czas śmiechu… i czas tańca..”

W sobotni wieczór, 26 stycznia 2019 roku odbył się bal studniówkowy Technikum Nr 1 im. Noblistów Polskich w Zespole Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim.
Tym razem najważniejsza szkolna zabawa została zorganizowana w Ośrodku Wypoczynkowym NEPTUN w Borzechowie.

MOD_ARTICLES_NEWS_READMORE

„RAZEM DO ZAWODU”

22 stycznia 35 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w warsztatach w ramach projektu „Razem do zawodu”. Warsztaty odbyły się w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku.

Uczniów biorących udział w projekcie czeka II etap konkursu, a mianowicie stworzenie Karty Projektu. Konkurs odbywa się w 8 branżach: ICT, transport, środowisko, chemia lekka, turystyka, budownictwo, BPO/Finanse i energetyka. Celem jego jest rozwijanie pasji zawodowych, postaw przedsiębiorczych, ale przede wszystkim kreowanie młodych liderów.

Z naszej szkoły swoje innowacyjne projekty tworzą analitycy, turyści, logistycy, automatycy, informatycy i ekonomiści.

Mamy nadzieję, że praca w grupach będzie twórcza i powalczymy o miejsca na podium!

WYJAZD DO TEATRU W ELBLĄGU

Dnia 11 stycznia 2019 roku wybraliśmy się po raz kolejny w tym roku szkolnym do Teatru
im. A. Sewruka w Elblągu na spektakl czeskiego pisarza Jana Drdy „Igraszki z diabłem”. Nasza grupa liczyła 58 uczniów z klas: 1Tl, 1Te, 2Te, 3Tb, 3Td, 3Ti. Wyjazd zorganizowały polonistki, pani Ewa Balcerzak i pani Anna Piekarska.
Sztukę wyreżyserował Bartłomiej Wyszomirski. Swoim charakterem przedstawienie, którego premiera odbyła się 30 grudnia 2018,  wpisuje się w karnawałowy nastrój. Przedstawiona historia oparta jest na motywach ludowej baśni. Spektakl od lat bawi widzów niemal na całym świecie. Na drodze nieustraszonego Marcina Kabata stają aniołowie i diabły, kiedy ten próbuje ocalić przed piekielnym ogniem dwie młode kobiety. Przekonaliśmy się, że piekielne istoty wcale nie muszą być odrażające, a najlepszą receptą na wszystko jest spryt i poczucie humoru.
Duże wrażenie zrobiła na nas gra aktorów, scenografia i pomysłowe kostiumy. Siłą tego spektaklu jest przede wszystkim ponadczasowy humor.
Wizyta w teatrze wprawiła nas w dobry nastrój. Cieszymy się, że nasi uczniowie stają się coraz bardziej świadomymi odbiorcami teatru.

Ewa Balcerzak, Anna Piekarska

Oferta edukacyjna

Serwis Szkolny

W szkole prowadzimy bezpłatny serwis sprzętu komputerowego. Pod okiem nauczycieli uczniowie Technikum Informatycznego diagnozują i naprawiają sprzęt komputerowy. Cała usługa jest bezpłatna, klient ponosi jedynie koszty wymienianych części.

Nobliści Polscy

Image
© 2018 ZSE. Wszelkie prawa zastrzeżone.