„Wszystko ma swój czas
I każde dzieło ma swój czas pod niebem.
Jest czas śmiechu… i czas tańca..”

W sobotni wieczór, 26 stycznia 2019 roku odbył się bal studniówkowy Technikum Nr 1 im. Noblistów Polskich w Zespole Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim.
Tym razem najważniejsza szkolna zabawa została zorganizowana w Ośrodku Wypoczynkowym NEPTUN w Borzechowie.
Prowadzący część oficjalną, Monika Rekowska z kl. IV TcR i Michał Jankowski z kl. IV Ta powitali wszystkich przybyłych na studniówkę: dyrektora szkoły – pana Tadeusza Burczyka, wicedyrektora – pana Andrzeja Prabuckiego, kierownik praktycznej nauki zawodu – panią Stanisławę Głąb – Brandt,
wychowawców klas czwartych:
klasy 4 Ta (technika ekonomisty) - panią Ewę Balcerzak,
klasy 4 Tb (technika obsługi turystycznej) – pana Dawida Niemczyka,
klasy 4 Tc (technika handlowca i organizacji reklamy) - panią Elżbietę Szulca,
klasy 4 Td (technika logistyka) - panią Katarzynę Ludwig,
klasy 4 Ti (technika informatyka) - panią Emilię Kowalską,
grono pedagogiczne, rodziców, maturzystów i osoby im towarzyszące.


Poproszony o dokonanie otwarcia studniówki, dyrektor szkoły – Tadeusz Burczyk, w swoim przemówieniu sięgnął do tradycji oraz symboliki studniówkowego balu, a zwracając się do uczniów klas czwartych, zaakcentował wagę egzaminu maturalnego i zapewnił, że przygotowania do niego trwać będą do ostatniego szkolnego dzwonka. Kończąc swoje wystąpienie, dyrektor podziękował organizatorom studniówki: rodzicom, wychowawcom i młodzieży oraz życzył wszystkim obecnym samych najwspanialszych i niezapomnianych wrażeń.

Niezwykłym przeżyciem dla maturzystów okazał się tradycyjny, polski taniec – polonez. Był to moment na podziwianie – w przepięknej scenerii - choreografii opracowanej przez nauczycieli wychowania fizycznego.

Po polonezie nastąpiły podziękowania dla dyrekcji, wychowawców i rodziców, szczególnie tych, którzy aktywnie zaangażowali się w organizację balu, pani Łucji Freda, pani Izabeli Błaszkowskiej, pani Marzenie Walkowskiej oraz pani Barbarze Mikołajskiej. Przedstawiciele maturzystów wręczyli upominki i kwiaty. Część oficjalna zakończyła się wzniesieniem toastu przez dyrektora szkoły, który życzył maturzystom pomyślności na maturze, a wszystkim obecnym szampańskiej zabawy.

Następnie wszyscy zasiedli do pięknie nakrytych stołów, by spożyć kolację i później oddać się zabawie. Wspaniała zabawa - trwająca do rana - prowadzona była przez zespół muzyczny.
W przerwach tanecznych odbywały się sesje zdjęciowe z udziałem poszczególnych klas, dyrekcji szkoły i wychowawców.


Atrakcją wieczoru był tort opatrzony napisem zawierającym nazwę i imię szkoły. Jego krojenie,
z niesamowitą sprawnością, rozpoczął dyrektor, a w ślad za nim poszli wychowawcy klas maturalnych. Każdy z obecnych na balu miał okazję skosztować tego smakowitego ciasta.

Za nami jedyny w swoim rodzaju bal, wypełniony tańcem i zabawą.
Już tylko symboliczne 100 dni dzieli nas od przystąpienia do jakże ważnego dla nas egzaminu maturalnego. Mamy nadzieję, że pozostały czas do matury wykorzystamy jak najlepiej i uzyskane wyniki będą dla nas satysfakcjonujące.

Uczniowie klasy 4 Ta

Dnia 11 stycznia 2019 roku wybraliśmy się po raz kolejny w tym roku szkolnym do Teatru
im. A. Sewruka w Elblągu na spektakl czeskiego pisarza Jana Drdy „Igraszki z diabłem”. Nasza grupa liczyła 58 uczniów z klas: 1Tl, 1Te, 2Te, 3Tb, 3Td, 3Ti. Wyjazd zorganizowały polonistki, pani Ewa Balcerzak i pani Anna Piekarska.
Sztukę wyreżyserował Bartłomiej Wyszomirski. Swoim charakterem przedstawienie, którego premiera odbyła się 30 grudnia 2018,  wpisuje się w karnawałowy nastrój. Przedstawiona historia oparta jest na motywach ludowej baśni. Spektakl od lat bawi widzów niemal na całym świecie. Na drodze nieustraszonego Marcina Kabata stają aniołowie i diabły, kiedy ten próbuje ocalić przed piekielnym ogniem dwie młode kobiety. Przekonaliśmy się, że piekielne istoty wcale nie muszą być odrażające, a najlepszą receptą na wszystko jest spryt i poczucie humoru.
Duże wrażenie zrobiła na nas gra aktorów, scenografia i pomysłowe kostiumy. Siłą tego spektaklu jest przede wszystkim ponadczasowy humor.
Wizyta w teatrze wprawiła nas w dobry nastrój. Cieszymy się, że nasi uczniowie stają się coraz bardziej świadomymi odbiorcami teatru.

Ewa Balcerzak, Anna Piekarska

22 stycznia 35 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w warsztatach w ramach projektu „Razem do zawodu”. Warsztaty odbyły się w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku.

Uczniów biorących udział w projekcie czeka II etap konkursu, a mianowicie stworzenie Karty Projektu. Konkurs odbywa się w 8 branżach: ICT, transport, środowisko, chemia lekka, turystyka, budownictwo, BPO/Finanse i energetyka. Celem jego jest rozwijanie pasji zawodowych, postaw przedsiębiorczych, ale przede wszystkim kreowanie młodych liderów.

Z naszej szkoły swoje innowacyjne projekty tworzą analitycy, turyści, logistycy, automatycy, informatycy i ekonomiści.

Mamy nadzieję, że praca w grupach będzie twórcza i powalczymy o miejsca na podium!

W grudniu 2018r. 44 uczniów naszej szkoły zmierzyło się z testem leksykalno-gramatycznym w ramach konkursu TEST YOUR ENGLISH, organizowanego przez p. Marzenę Łudczak i p. Dorotę Sutkowską. 4 osoby z najwyższymi wynikami zostały zaproszone do drugiego etapu konkursu – części ustnej. Oto wyniki po obu etapach:

 

I miejsce – Karol Porożyński (klasa 3Tb)

II miejsce – Łukasz Turzyński (klasa 3Tb)

III miejsce – Wiktoria Drawska (2Tb)

Wyróżnienie – Kacper Stark (3Tb)

 

Gratulujemy!

Nagrody ufundowało wydawnictwo Oxford.

© 2018 ZSE. Wszelkie prawa zastrzeżone.