Previous Next

Konkurs plastyczny XI Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego

Nagroda dla uczennicy Zespołu Szkół Ekonomicznych w konkursie plastycznym towarzyszącym
XI Festiwalowi Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego.

Uczennica klasy IV Tcr, Celina Rogalińska, zdobyła II miejsce w konkursie plastycznym w ramach odbywającego się w Tczewie w dniach 19-23 listopada br. XI Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego. Celina wykonała ilustrację interpretującą wiersz „Tęsknota” kociewskiego poety, Romana Landowskiego. Jury konkursowe w składzie: Przewodniczący – Stefan Kukowski, Członkowie: Irena Pijanowska-Morus – nauczycielka plastyki, Kamila Gillmeister – gł. specjalista ds. wystawienniczych i warsztatów plastycznych w Fabryce Sztuk, Piotr Witkowski – plastyk w Fabryce Sztuk, wybrali najlepsze spośród 77 zgłoszonych prac w kilku kategoriach wiekowych. Nagrody zostały wręczone 21 listopada w Fabryce Sztuk w Tczewie.

Festiwal ma na celu promować kulturę Kociewia, twórczość regionalistów, a także zachęcać młodych twórców do działań artystycznych.

Celinie gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!

Lucyna Bielińska-Sytek

© 2018 ZSE. Wszelkie prawa zastrzeżone.