Previous Next

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

5 grudnia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczcili Dzień Patrona. Tegoroczna uroczystość poświęcona była pamięci Czesława Miłosza - laureata literackiej Nagrody Nobla za całokształt twórczości. Uczniowie pod opieką polonistki, Ewy Balcerzak przygotowali program, na który złożyły się utwory poety. Przypomnieli również najważniejsze fakty z życia Czesława Miłosza. Program uzupełniła prezentacja „Śladami Czesława Miłosza”. Spotkanie, w którym uczestniczyła cała społeczność szkolna miało na celu popularyzować wiedzę o życiu i twórczości naszego Patrona oraz przypominać o wartościach, których bronił Czesław Miłosz. Nasza szkoła nosi imię Noblistów Polskich, a to zobowiązuje. Musimy znać i propagować osiągnięcia wybitnych Patronów. Ewa Balcerzak
© 2018 ZSE. Wszelkie prawa zastrzeżone.