Previous Next

Gala  DKMS POMORSKA #KOMÓRKOMANIA

„Akcja #KOMÓRKOMANIA to nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia za pomocą komórek. Nie tych, które nosi się w kieszeni – tych, które nosi się w swoim ciele.”

W środę 12.12.2018 roku uczestniczyliśmy w Gali podsumowującej tegoroczny projekt II EDYCJI programu POMORSKA#KOMÓRKOMANIA , która miała miejsce w Centrum Nauki Experyment w Gdyni. W tym roku do akcji włączyło się 57 szkół.

Technikum Nr1 im.Noblistów Polskich reprezentowały uczennice kl. 3 Ta: Klaudia Peplinska i Alicja Krzyżyńska pod opieką Pani Iwony Grudzińskiej.

Ponieważ akcja odbyła się pod patronatem Pomorskiego Kuratorium Oświaty mieliśmy zaszczyt otrzymać certyfikat „ SZKOŁY Z ŻYCIEM” z rąk  Pani Wicekurator – Małgorzaty Bielang.

Uroczystość uświetnił występ chóru „ Źródło” ze szkoły podstawowej w Kleszczewie Kościerskim. Mieliśmy także przyjemność wysłuchać refleksji zaproszonych gości na temat własnych, bardzo wzruszających przeżyć, związanych z dawstwem szpiku oraz otrzymania szansy na drugie życie czyli bycia biorcą.

W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: białaczka, czyli nowotwór krwi. Dla wielu Pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od Dawcy niespokrewnionego.

PODARUJ KOMUŚ SZANSĘ NA ŻYCIE. TO PROSTE!   Dziękujemy.

Iwona Grudzińska

 

 

© 2018 ZSE. Wszelkie prawa zastrzeżone.