OLIMPIADA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

 

06 grudnia w naszej szkole odbyła Olimpiada  Przedsiębiorczości.

Olimpiada ta jest organizowana od 2005 roku i ma status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Celem jej jest rozbudzenie wśród młodzieży postaw przedsiębiorczych, rozwijanie zdolności myślenia analitycznego i syntetycznego, a także nauczenie rozwiązywania w sposób twórczy problemów.

Uczniowie rozwiązywali test składający się z pytań łatwiejszych i trudniejszych. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że można uzyskać minusowe punkty za błędne odpowiedzi. Uczeń maksymalnie mógł uzyskać 75 punktów. W naszej szkole najlepsze były uczennice z klasy IV ta:

  1. Angelika Mikulska – 45 pkt.
  2. Weronika Majkowska – 42 pkt.

Uczennice te w marcu pojadą do Poznania na eliminacje okręgowe.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w Poznaniu!

Lucyna Szczypior

 

 

© 2018 ZSE. Wszelkie prawa zastrzeżone.