WYJAZD DO TEATRU W ELBLĄGU

Dnia 11 stycznia 2019 roku wybraliśmy się po raz kolejny w tym roku szkolnym do Teatru
im. A. Sewruka w Elblągu na spektakl czeskiego pisarza Jana Drdy „Igraszki z diabłem”. Nasza grupa liczyła 58 uczniów z klas: 1Tl, 1Te, 2Te, 3Tb, 3Td, 3Ti. Wyjazd zorganizowały polonistki, pani Ewa Balcerzak i pani Anna Piekarska.
Sztukę wyreżyserował Bartłomiej Wyszomirski. Swoim charakterem przedstawienie, którego premiera odbyła się 30 grudnia 2018,  wpisuje się w karnawałowy nastrój. Przedstawiona historia oparta jest na motywach ludowej baśni. Spektakl od lat bawi widzów niemal na całym świecie. Na drodze nieustraszonego Marcina Kabata stają aniołowie i diabły, kiedy ten próbuje ocalić przed piekielnym ogniem dwie młode kobiety. Przekonaliśmy się, że piekielne istoty wcale nie muszą być odrażające, a najlepszą receptą na wszystko jest spryt i poczucie humoru.
Duże wrażenie zrobiła na nas gra aktorów, scenografia i pomysłowe kostiumy. Siłą tego spektaklu jest przede wszystkim ponadczasowy humor.
Wizyta w teatrze wprawiła nas w dobry nastrój. Cieszymy się, że nasi uczniowie stają się coraz bardziej świadomymi odbiorcami teatru.

Ewa Balcerzak, Anna Piekarska

© 2018 ZSE. Wszelkie prawa zastrzeżone.