Previous Next

NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Z wielką radością informujemy społeczność szkolną, że księgozbiór naszej biblioteki wzbogacił się o nowości czytelnicze.

Wśród zakupionych książek znajdują się, min.:

  • powieści obyczajowe (,,Cudowny chłopak” R.J. Palacio, „Forest Gump” W. Groom, „13 powodów” Jay Asher, „O psie, który wrócił do domu”,
    „Był sobie pies” W. Bruce Cameron),
  • reportaże, literatura faktu („Był sobie chłopczyk” E. Winnicka, „Depesza z Syrii” Janine di Giovanni, „Żeby nie było śladów” C. Łazarkiewicz, „Policjanci” K. Puzyńska), fantasy („Gra o tron” G.R.R. Martin – 9 części, „Bestiariusz słowiański” W. Vargas, P. Zych),
  • biografie („ Przygody młodego przyrodnika” D. Attnborough, „Spotkania. Opowieść o wierze w człowieka” – D. Kubiatowski w rozmowie z prof. Marianem Zembalą, kardiochirurgiem)
  • literatura grozy („Uniesienie”, „Autsider” S. King),
  • literatura inspirowana wojną („Chłopiec w pasiastej piżamie”, „ Zostań , a potem walcz” J. Boyne, „Tatuażysta z Auschwitz” H. Morris),
  • literatura popularnonaukowa („Testosteron. Klucz do męskości” dr n. med. E. Kempisty-Jeznach, „Duchowe życie zwierząt”, „Sekretne życie drzew” P. Wohlleben „1001 fotografii, które musisz  zobaczyć”) i wiele innych.

Mamy nadzieję, że oczekiwania czytelników choć w części zostały spełnione.
Przyjdźcie i przekonajcie się, zapraszamy.

Okazją do zaprezentowania bibliotecznych nowości był Targi Edukacyjne odbywające się co roku w naszej szkole 21 kwietnia. Tego dnia bibliotekę odwiedziło, w towarzystwie nauczycieli, ponad 200 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów.

 

Ewa Balcerzak i Anna Piekarska

© 2018 ZSE. Wszelkie prawa zastrzeżone.