Previous Next

Targi edukacyjne 2019

W dniu 21 marca 2019 w ZSE w Starogardzie Gdańskim odbyły się XI Powiatowe Targi Edukacyjne połączone z Targami Pracodawców.

W tegorocznych Targach udział wzięła rekordowa liczba uczestników – ok. 2470 uczniów klas ósmych szkół podstawowych oraz z klas III gimnazjum. Mieli oni możliwość zapoznania się z ofertą  edukacyjną szkól ponadgimnazjalnych Powiatu Starogardzkiego, na nowy rok szkolny. Gościnnie swoją szkołę zaprezentowało Technikum Leśne w Tucholi. W targach uczestniczyli również pracodawcy, którzy zapoznali uczniów z profilami swej działalności.  Firmy, które zaprezentowały się na Targach to: „Restal”- p. Elżbieta Rembiasz,  „ Jawor” – p.Zbigniew Świadek,  AQ- Sp. Z o. o.,  Steico- Czarna Woda, Broker- M. Szwarc,  Herold- T.A.E Herold,  AB- Uni Serwis-p. Mirosław Stosik,  Feniks- Skarszewy,  Wamal – p. Krzysztof Wasilewski)

W otwarciu Targów uczestniczyły władze powiatu- starosta p. Kazimierz Chyła, wicestarosta  p. Patryk Gabriel, naczelnik Wydziału Edukacji- p. Marek Gabriel, władze Starogardzkiego Klubu Biznesu- prezes p. Grzegorz Borzeszkowski, wiceprezes p. Elżbieta Rembiasz, dyrektorzy wszystkich szkól ponadgimnazjalnych, uczniowie wraz ze swoimi opiekunami. Organizację Targów koordynowała Stanisława Głąb-Brandt – kierownik praktycznej nauki zawodu ZSE.

Dzień Targów był też dniem otwartym każdej szkoły ponadgimnazjalnej, kandydaci mieli okazję zwiedzania tych placówek . Każdy uczestnik Targów otrzymywał informator z kierunkami kształcenia sfinansowany przez Powiat Starogardzki oraz różnorodne ulotki przygotowane przez poszczególne szkoły.

Żywimy nadzieję, że udział w Targach pozwoli kandydatom dokonać właściwego wyboru dalszej drogi edukacji. Zapraszamy do naszej szkoły! Wszystkie kierunki są bardzo atrakcyjne, z myślą o Was!

Stanisława Głąb-Brandt

© 2018 ZSE. Wszelkie prawa zastrzeżone.