Previous Next

Srebrna tarcza

Licea ogólnokształcące i technika z Pomorza, które uzyskały najlepsze wyniki w Pomorskim Rankingu Liceów Techników Perspektywy 2019 otrzymały nagrody podczas gali na Politechnice Gdańskiej.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, w tym Bogdan Borusewicz, wicemarszałek Senatu RP, przedstawiciele środowiska naukowego i firm Pomorza, Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”, dyrektorzy, nauczyciele oraz uczniowie reprezentujący wyróżnione szkoły.

– Serdecznie gratuluję tym z Państwa, których szkoły okazały się najlepsze w tegorocznej edycji Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników. Nie ma wątpliwości, że podobnie jak inne zestawienia przygotowywane przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” będzie on dla uczniów, ich rodziców i opiekunów oraz nauczycieli drogowskazem pokazującym ścieżkę dalszej edukacji, a w przyszłości kariery. Jednocześnie mam nadzieję, że Wy, drodzy uczniowie, podążając za tym drogowskazem już za kilka lat ponownie traficie na Politechnikę Gdańską – powiedział prof. dr hab. inż. Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej, dokonując prezentacji uczelni.

Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”, która organizuje ranking od ponad 26 lat, omówił metodologię rankingu.

Stanisława Głąb-Brandt

© 2018 ZSE. Wszelkie prawa zastrzeżone.