„WIEDŹMIN”  W TEATRZE MUZYCZNYM W GDYNI

15 marca 2019 uczniowie naszej szkoły pod opieką polonistek: Ewy Balcerzak, Anny Piekarskiej oraz Alicji Negowskiej  uczestniczyli w pięknym wydarzeniu artystycznym i mieli okazję zobaczyć w Teatrze Muzycznym w Gdyni sztukę „ Wiedźmin”.

Wielu uczniów czyta i  zna prozę Andrzeja Sapkowskiego, dlatego możliwość zobaczenia tego miusicalu, który powstał pod wpływem inspiracji jego twórczością – była niezwykłym doświadczeniem.

Spektakl powstał na podstawie kilku zbiorów opowiadań, m.in.: „Ostatnie życzenie” i „Miecz przeznaczenia”.

Głównym bohaterem musicalu był Geralt z Rivii, wiedźmin, który za pomocą magii i nadludzkich umiejętności bronił ludzi przed potworami. Często pomagał słabszym                    i poświęcał się dla innych. Borykał się z różnymi trudnościami, ale brał również udział w wielu niesamowitych przygodach. Chcąc chronić zarówno siebie, jak i swoich przyjaciół, Wiedźmin starał się zachować neutralność w złym świecie, który  go osaczał. 

Ta piękna historia została ukazana w niezwykłej scenerii. Śpiew łączył się z tańcem, akrobatyką, ciekawą choreografią, a przede wszystkim bardzo dobrą grą aktorską. Spektakl ten oddziaływał na wszystkie zmysły odbiorcy, dzięki czemu na długo pozostanie w pamięci. Cieszymy się, że mieliśmy okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu kulturalnym.   

Alicja Negowska

© 2018 ZSE. Wszelkie prawa zastrzeżone.