Projekt „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Szkolnictwo zawodowe w regionie
a wyzwania rynku pracy” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Informuję uczniów, którzy brali udział w Projekcie" Pomorskie – dobry kurs na edukację", że realizacja tego Projektu została zakończona, w związku z tym nie będzie juz możliwości uczestnictwa w kursach prawa jazdy, obsługi wózków widłowych i innych kursach oraz w wyjazdach do pracodawców i na targi branżowe, które realizowane były w ramach Projektu.

 Nasza ponad trzyletnia przygoda dobiegła końca, dlatego też bardzo dziękuję za zaangażowanie i bardzo owocną współpracę!!!

                                               koordynator Projektu Stanisława Głąb-Brandt

Dnia 16 grudnia br. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej Gdańsku odbyła się konferencja podsumowująca ponad trzyletnią realizację projektu „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Szkolnictwo zawodowe w regionie a wyzwania rynku pracy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W swej prezentacji Pani Katarzyna Mykowska, koordynatorka projektu, wskazała m.in. osiągnięte rezultaty projektu, omówiła szczegółowo  przeprowadzone kursy oraz zakupione pomoce dydaktyczne. Przez cały okres realizacji projektu ponad 7 tysięcy uczniów szkół i placówek zawodowych województwa pomorskiego zdobyło dodatkowe umiejętności i nowe kwalifikacje w związku z ukończeniem 36 rodzajów kursów (m.in. spawanie MAG, barman i barista, monter rusztowań). Dodatkowo zakupiono w ramach projektu pomoce dydaktyczne za kwotę ponad 6 mln złotych, niezbędne do realizacji zajęć praktycznych na poziomie, jakiego oczekują wiodący pracodawcy w regionie..
Warto przypomnieć, że do projektu „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Szkolnictwo zawodowe w regionie a wyzwania rynku pracy” zakwalifikowano ponad 36 tysięcy uczniów instytucji realizujących kształcenie zawodowe w województwie pomorskim, co niewątpliwie oddaje skalę tego przedsięwzięcia.

kk235

Projekt

Projekt „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Szkolnictwo zawodowe w regionie
a wyzwania rynku pracy” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

W ramach Projektu " Pomorskie Dobry kurs na edukację" odbędą się kursy z doradztwa zawodowego dla uczniów zakwalifikowanych do odbycia  tych warsztatów.  Kurs przeprowadzony  będzie  dla 4 grup. Po ukończeniu kursu uczestnicy otrzymają certyfikaty. Lista uczniów biorących udział w warsztatach w załączniku. Termin szkolenia zostanie podany przed jego rozpoczęciem.

Koordynator Projektu

Stanisława Głąb-Brandt

Kurs_doradztwo_zawodowe.pdf

Ewaluacja Projektu - Pomorskie dobry kurs na edukację

realizowanego w naszej szkole

Rezultaty osiągnięte : / na dzień 14 marca 2014/

 

 1. udział w zajęciach pozalekcyjnych z języków obcych zawodowych (język angielski, język niemiecki)-kursy zakończono
 2. udział w warsztatach doradztwa zawodowego- dla 85 osób  zakończone w listopadzie 2013
 3. W Starogardzie  odbyła się  konferencja branżowa  ,w której uczestniczyli ucz.   
 4. odbył sie wyjazd zagraniczny na Targi Turystyczne do Berlina dla 45 uczniów
 5. zrealizowane są   wizyty studyjne  u pracodawców-wyjazdy jednodniowe
 6. prawo jazdy kategorii B – uzyskało 30 osób
 7. obsługa wózków widłowych – 20 osób
 8. doposażenie szkoły w laptopy, projektory multimedialne, ekrany projekcyjne, programy m.in. Office

Działania zaplanowane do realizacji w 2014 roku

 1. prawo jazdy kategorii  B –  przeprowadzono rekrutację na kolejną edycję dla 24 osób , kurs rozpocznie się w kwietniu
 2. wózki widłowe-  kolejny kurs planowany jest na wrzesień ,październik 2014
 3. warsztaty doradztwa zawodowego,- odbywają  się aktualnie dla 4 grup-  47 uczniów
 4. prezentacja osiągnięć i realizacji działań w ramach Projektu na  Powiatowych Targach Edukacyjnych,
 5.  wyjazdy krajowe i zagraniczne do pracodawców

Ważne informacje - przypomnienie

 1. uczestnikami kursów, warsztatów doradztwa zawodowego, wyjazdów do pracodawców mogą być wyłącznie uczestnicy projektu (deklaracja uczestnictwa, baza PEFS), jeden uczeń może uczestniczyć wyłącznie w jednym kursie

koordynator Projektu 
Stanisława Głąb - Brandt

 

Realizacja programu praktyk w Turcji

W poniedziałek 26 maja 2014 r. po tygodniu odbywania praktyk opiekunki-panie  Małgorzata Maruszak oraz Stanisława Głąb- Brandt dokonały kontroli praktyk w każdym z hoteli. Opiekunowie tureccy nie zgłaszali żadnych negatywnych opinii o praktykantach, byli z nich bardzo zadowoleni, wyrażali się o ich pracy bardzo pozytywnie. Sprawdzili dzienniczki praktyk oraz dokonali stosownych wpisów.

Zajęcia popołudniowe praktykantów w Turcji

Po  odbyciu praktyk w czasie wolnym organizowane są  różne zajęcia -między innymi zajęcia  sportowe. Najchętniej młodzież uczestniczy w rozgrywkach w piłkę siatkową. W dniu wczorajszym -27 maja nasza drużyna rozegrała  mecz z kolegami ze szkoły tureckiej, mecz wygraliśmy 3:2. Nagrody-słodycze wręczone zostały zarówno dla uczestników rozgrywek, jak i dla kibiców polskich i tureckich. Również wczoraj rozegrany został mecz w piłkę nożną przez naszych uczniów oraz przez tureckich pracowników  hotelu, w którym uczniowie odbywają swoje praktyki . Pomimo wielkiego wysiłku naszych chłopców i  bardzo dobrej gry Ignacego mecz przegraliśmy 9:7. Należy podkreślić bardzo sympatyczną atmosferę rozgrywek oraz wierne kibicowanie koleżanek oraz  pań opiekunek.

Stanisława Głąb-Brandt

 


PRAKTYKI UCZNIOWSKIE W TURCJI

W  dniu 18 maja 20 osobowa grupa uczniów z klasy drugiej i trzeciej w zawodzie technik obsługi turystycznej  pod opieką pani  Stanisławy Głąb –Brandt oraz pani Małgorzaty Maruszak wyleciała  do Kapadocji w Turcji aby rozpocząć  4 tygodniowe praktyki w  4 hotelach w mieście Aksaray.  Miasto to  położone jest w odległości  200 km na południowy wschód od Ankary, liczy ponad 2oo tys. mieszkańców. Uczniowie  w 5 osobowych grupach odbywają praktyki  w  hotelach : trzy, cztero i pięcio -  gwiazdkowych. Zarówno tureccy menedżerowie jak i  pracownicy hoteli przyjęli ich bardzo serdecznie. Uczniowie wykonują różne czynności realizując program praktyk, korzystają ze wskazówek i porad doświadczonych pracowników.  Posługują się językiem angielskim, zaczęli uczyć się słownictwa tureckiego, aby ułatwić porozumiewanie się z tureckimi partnerami. W czasie wolnym zwiedzamy miasto, spotykamy się z kolegami z partnerskiej szkoły, natomiast w pierwszy weekend zaplanowane są wycieczki w Dolinę Ihlary, gdzie będziemy zwiedzać  kanion o długości 15 km i głębokości ok. 150 m . Największym cudem Turcji jest Kapadocja. Kapadocja jest krainą położoną w środkowej części Anatolii, pełna jest niezwykłych labiryntów, skalnych miast i zachwycających kościołów wydrążonych w wulkanicznej skale. W czasie pobytu  uczniowie będą mieli możliwość wyjazdu również do tych niezwykłych miejsc. Pobyt w Turcji to nie tylko zdobywanie nowych doświadczeń zawodowych , ale też poznanie innej kultury, panujących tu obyczajów, kontaktów międzyludzkich oraz podziwianie walorów turystycznych  azjatyckiego regionu tego kraju.

 Stanisława Głąb-Brandt

 

Wycieczka przedmiotowa do Porcelany Lubiana

 

Działanie realizowane w ramach projektu pn. „Pomorskie - dobry kurs na edukację. Szkolnictwo zawodowe w regionie a wyzwania rynku pracy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt jest realizowany przez Samorząd Województwa Pomorskiego.

W dniu 24 kwietnia 2014 r. odbyła się wycieczka przedmiotowa do Zakładów Porcelany Stołowej LUBIANA SA w Łubianie koło Kościerzyny, w której uczestniczyło 50 uczniów klasy I Ta oraz III Ta wraz z opiekunami. Lubiana S.A. jest jednym z najnowocześniejszych i największych producentów porcelany w Polsce, Dowiedzieliśmy się, że Firma wyspecjalizowała się w produkcji białej, twardej porcelany o wysokich parametrach jakościowych . Produkuje ponad 1500 asortymentów w kilkudziesięciu fasonach. Miesięczna produkcja to 3,5 mln sztuk wyrobów. W zakresie technologii Firma dysponuje najnowszymi światowymi rozwiązaniami. Zatrudnia łącznie około 1600 osób.

 Porcelana LUBIANY obecna jest w wielu prestiżowych miejscach, m. in. w hotelach. Spółka zaopatruje bezpośrednio ponad 200 hoteli, w tym: Accor Polska, Marriott, Westin, Gołębiewski, Holiday Inn, Radisson, Sheraton, Hyatt i wiele innych. Długoletnie doświadczenie w obsłudze zagranicznych rynków sprzyja rozwojowi eksportu wyrobów, obecnie do 39 krajów, ponad 80 % produkcji przeznaczonej jest głównie na eksport do USA, Niemiec, Belgii, Francji , Holandii,  Włoch, Kanady, Hiszpanii, Grecji,  Danii, Węgier, Portugalii, Szwecji, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Rosji i innych.

Wycieczka pozwoliła nam poznać organizację dużego nowoczesnego zakładu, mogliśmy zobaczyć w pełni zautomatyzowane procesy produkcji oraz mieliśmy okazję podziwiać (a także kupować) przepiękne asortymenty wykonywanych produktów.

Koordynator Projektu : Stanisława Głąb-Brandt

 

Sprawozdanie z wyjazdu na wizyty studyjne jednodniowe do Gdańska w celu odbycia wycieczki przedmiotowej do IKEA

 

Działanie realizowane w ramach projektu pn. „Pomorskie - dobry kurs na edukację. Szkolnictwo zawodowe w regionie a wyzwania rynku pracy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt jest realizowany przez Samorząd Województwa Pomorskiego.

 

W dniu 10 kwietnia 2014r uczniowie klas: I Tch, II Tch i III tch uczący się w zawodzie technik handlowiec wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce edukacyjnej mającej na celu zapoznanie się z działaniem przedsiębiorstwa IKEA.

W IKEA powitał nas pan Andrzej Romaniuk, który zapoznał nas ze strukturą organizacyjną IKEA. Poznaliśmy genezę powstania IKEA. Dowiedzieliśmy się że nazwa IKEA, to akronim – skrót utworzony z pierwszych liter:

- Ingvar – imię,

- Kamprad – nazwisko,

- Elmtaryd – nazwa farmy,

- Agunnaryd – nazwa parafii.

Skrót ten pisany jest dużymi literami oraz zachowuje formę nieodmienną.

Od ponad 70 lat IKEA rozpoznawana jest dzięki prostym i funkcjonalnym meblom oraz artykułom dla domu. Na świecie znajdują się  202 domy, w których sprzedawane są szwedzkie meble, natomiast w  Polsce jest ich 7: w Warszawie, Jankach pod Warszawą, Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu i Gdańsku. Dowiedzieliśmy  się że IKEA zapewnia wyjątkowe możliwości nauki i rozwoju kariery. Zachęca swoich pracowników, by sprawdzili się na różnych stanowiskach, a wiele osób wielokrotnie zmienia funkcję i kraj, w którym pracują. Mogą zaprojektować własną ścieżkę kariery, zgodnie ze swoim planem rozwoju i celami na przyszłość.

W spotkaniu wzięli udział  również  inni pracownicy IKEA. Zostaliśmy zapoznani z działalnością marketingu, logistyką, obsługą klienta oraz z funkcjonowaniem restauracji IKEA FOOD. Poznaliśmy ofertę handlową oraz dowiedzieliśmy się jakie usługi świadczy sklep. Pracownicy sklepu rozdali nam katalogi, które dokładnie przejrzeliśmy. Na koniec spotkania padło wiele pytań ze strony uczniów, na które pracownicy sklepu chętnie i szczegółowo odpowiadali. Mieliśmy możliwość obejrzenia sklepu oraz przyjrzenia się pracy na poszczególnych stanowiskach. Pobyt w Gdańsku zakończyliśmy spacerem po mieście. Wycieczka okazała się dla nas cennym źródłem wiedzy na temat pracy handlowców w dużych przedsiębiorstwach handlowych. Zdobyte informację z pewnością wykorzystamy  w przyszłości!

 

Koordynator: Stanisława Głąb-Brandt

Kierownik wycieczki: Elżbieta Szulca

 

Sukces uczniów w kwalifikacjach na praktyki zawodowe i staże do Austrii

Z prawdziwą radością i przyjemnością odebraliśmy wiadomość z Firmy LKW WALTER w Wiedniu informującą o zakwalifikowaniu naszych uczniów z klasy trzeciej technik ekonomista i technik logistyk do odbywania praktyk zawodowych. Również zakwalifikowano  4  uczniów z klasy maturalnej w zawodzie technik logistyk do podjęcia pracy  w LKW WALTER po ukończeniu szkoły. Z uczniami tymi przeprowadzona była rozmowa kwalifikacyjna przez przedstawiciela Firmy w dniu 03.03.2014 pana Krzysztofa Adamczuka w czasie jego wizyty w naszej szkole. Kandydaci do pracy  zaproszeni zostali  na spotkanie z kierownictwem Firmy w Wiedniu, które odbędzie się w czasie drugiej wizyty uczniów i nauczycieli w Austrii w dniach 3 - 4 kwietnia 2014r. Gratulujemy!

Dyrekcja szkoły

Międzynarodowe Targi Turystyczne w Berlinie

Uczestnicy wyjazdu wyruszyli w piątek (07.03.) z samego rana, aby pierwszego dnia wycieczki poznać największe uroki stolicy Niemiec. Zobaczyliśmy m.in. Bramę Brandenburską, Reichstag (siedziba niemieckiego parlamentu), przespacerowaliśmy się wzdłuż fragmentu Muru Berlińskiego oraz przez Most Oberbaum. W drugim dniu, realizowaliśmy główny program wyjazdu, czyli udział w targach, w których brały udział międzynarodowe związki turystyczne, krajowe i regionalne organizacje turystyczne, biura podróży, organizatorzy podróży biznesowych, rejsów, turystyki przygodowej, ekologicznej, kulturalnej, firmy przewozowe, hotelarskie, ubezpieczeniowe, wydawnictwa, hotele z ofertą spa, firmy zajmujące się informacją turystyczną, technologiami i oprogramowaniem dla obsługi ruchu turystycznego i wiele innych.

Po targach czekała nas podróż powrotna z wykwintnym obiadem w Wałczu.

Podczas całej wycieczki dopisywał nam świetny humor i piękna pogoda.

 

 Dawid Niemczyk-kierownik wycieczki

Stanisława Głąb-Brandt- koordynator Projektu

KONFERENCJA BRANŻOWA

W dniu 3 grudnia br. w Starogardzie Gdańskim  w  auli  I LO  odbyła się konferencja branżowa zorganizowana przez Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w ramach Projektu: „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Szkolnictwo zawodowe w regionie a wyzwania rynku pracy”. Konferencja dotyczyła obszaru zawodowego turystyczno-gastronomicznego. W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy szkół oraz nauczyciele województwa pomorskiego. Obecni byli  też uczniowie z klasy II Tct oraz III Tct, którzy przedstawiali oferty biur turystycznych współpracujących z naszą szkołą. Celem konferencji  było omówienie problemów regulujących współpracę różnych środowisk związanych ze szkolnictwem zawodowym,  takich jak szkoły, pracodawcy i jednostki samorządu terytorialnego. W czasie konferencji do wystąpień zaproszeni zostali : Pomorski Wicekurator Gabriela Albertin,  przedstawiciele Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej,  Urzędu Marszałkowskiego, Powiatowego Urzędu  Pracy, Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego oraz dyrektorzy szkół kształcących w zawodach obszaru turystyczno-gastronomicznego z naszego powiatu. Bardzo dobrze przyjęte zostało wystąpienie dyrektora Tadeusza Burczyka ,który  zaprezentował  przykłady dobrych praktyk  stosowanych w szkole- wykorzystywanie  najnowszych technologii w nauczaniu prowadzących  do zwiększenia efektywności nauczania. Dyrektor omówił działania szkoły  w zakresie dobrego przygotowania młodzieży do wejścia na rynek pracy poprzez trwałe kontakty  z pracodawcami, z którymi szkoła podpisała porozumienia o współpracy. Podkreślił znaczenie pracodawców  nie tylko we wzbogacaniu  wiedzy uczniów ale też w motywowaniu ich do osiągania jak najlepszych wyników poprzez fundowanie stypendiów dla najlepszych uczniów w danym zawodzie. Również  dyrektor przedstawił  uczestnictwo młodzieży z klas technik obsługi turystycznej w wyjazdach zagranicznych w ramach realizacji projektów UE oraz poinformował o wyjeździe w miesiącu maju 20 uczniów na praktykę zawodową do Turcji.  Należy podkreślić ,że udział w konferencji był okazją nie tylko do zaprezentowania  działań podejmowanych w naszej szkole- ale też do wymiany doświadczeń w zakresie szkolnictwa zawodowego.

 Stanisława Głąb-Brandt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czas na młodzież

Dnia 26.11.2013r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Ekonomicznych wraz z Młodzieżową Radą Powiatu Starogardzkiego uczestniczyli w targach edukacyjne „Czas na młodzież”, które odbywały się w Gdańsku. Pojechaliśmy tam, aby zaprezentować naszą szkołę i opowiedzieć o niej oraz o projektach europejskich, w których bierzemy udział. Swoje prezentacje przedstawiały  m. in. szkoły ponadgimnazjalne w Gdańsku, Młodzieżowa Rada Miasta Gdańsk, grupy wolontariuszy z koła Caritas oraz innych organizacji. Było wiele dodatkowych, praktycznych atrakcji, np. mogliśmy własnoręcznie wykonać przypinkę, torbę lub podstawkę pod kubek. W czasie targów przeprowadzono dwa konkursy, mieliśmy więc okazję wziąć udział w niektórych konkurencjach. Wyjazd był ciekawym przeżyciem dla każdego z nas

Agnieszka Felska   kl. I TA -  przedstawiciel MRPS

Stanisława Głąb- Brandt- opiekun Samorządu

 

 

 

 

 

 

 

W ramach realizacji Projektu w roku szkolnym 2013-2014  przeprowadzane  będą następujące  kursy:

1).  prawa jazdy kat. B

2).  PRAWO JAZDY - II edycja 2013r. - lista zakwalifikowanych uczniów

2).  "obsługa wózków widłowych"

3).  "pracownik magazynowy z obsługą wózka widłowego i komputera"

Obecnie  realizowane są  zajęcia z doradztwa zawodowego, języka niemieckiego i języka angielskiego -termin  wrzesień  , październik, listopad.

W zajęciach tych uczestniczą uczniowie z klas  trzecich. Po zakończeniu warsztatów z doradztwa zawodowego oraz kursów językowych  każdy uczestnik otrzyma  zaświadczenie ukończenia kursu .

Również odbywać się będą tzw. wizyty studyjne u pracodawców- wycieczki do zakładów  pracy  / informacje zawarte w poniższej tabeli/ . Wizyty przewidziane są dla klas III i IV.

lp.

nazwa i adres szkoły chcącej skorzystać z dowozów

nazwa i adres pracodawcy

maksymalna liczba uczniów, którzy pojadą na wyjazd studyjny

Uczniowie klas

1

Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim, ul.Sobieskiego 6

Zakłady Przemysłu Cukierniczego BAŁTYK Sp. z o.o. w Gdańsku, ul.    Droszyńskiego 8/11, 80-381 Gdańsk

50

Technik ekonomista

2

Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim, ul.Sobieskiego 6

IKEA Gdańsk. ul. Złota Karczma 26 80-298 Gdańsk

40

Technik handlowiec

3

Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim, ul.Sobieskiego 6

Grand Hotel ul. Powstańców Warszawy 12-14, 81-718 Sopot

20

Technik obsługi turystycznej

4

Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim, ul.Sobieskiego 6

Terminal w Gdańsku

40

Technik logistyk

Stanisława Głąb -Brandt
koordynator szkolny         

„Pomorskie – dobry kurs na edukację. Szkolnictwo zawodowe w regionie a wyzwania rynku pracy

Od września 2011r. młodzież naszej szkoły uczestniczy w projekcie systemowym pn.:

„Pomorskie – dobry kurs na edukację. Szkolnictwo zawodowe w regionie a wyzwania rynku pracy”

Projekt będzie realizowany do czerwca 2014 r.- współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt realizuje Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

 W projekcie w naszej szkole bierze udział 525 uczniów klas I- III (dane z roku  szkolnego    2011-2012) ).
 Koordynatorem szkolnym jest p. Stanisława Głąb-Brandt, natomiast funkcję koordynatora powiatowego pełni p. Rafał Kosecki.

W ramach Projektu realizowane są następujące działania:

1)  odbycie przez uczniów praktyk zawodowych zgodnych ze standardami,
2)  prowadzenie
warsztatów doradztwa zawodowego,
3) prowadzenie zajęć z języka obcego zawodowego- angielskiego i   niemieckiego dla uczniów,
4) organizacja
kursów dających dodatkowe kwalifikacje dla uczniów,
5) organizacja
wizyt u pracodawców,
6) doposażenie szkolnych  pracowni przedmiotów zawodowych w pomoce
dydaktyczne.

Kursy i sprzęt

Obecnie nieodpłatnie w ramach Projektu 14 uczniów uczestniczy w kursie na prawo jazdy.

Uczniowie klas III- 4 grupy po 15 osób uczestniczyli w zajęciach języka angielskiego zawodowego.

W nowym semestrze prowadzone będą zajęcia z języka niemieckiego zawodowego- 3 grupy po 15 osób.

Również w drugim semestrze 10 osób będzie uczestniczyć w kursie obsługi wózków widłowych .

Nasi uczniowie będą uczestniczyć jeszcze w takich kursach jak:

* AutoCAD (2D i 3D),  Certyfikat Lokalnej Akademii CISCO,  European Computer Driving Licence (Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych).

 

Szkoła w ramach doposażenia pracowni przedmiotów zawodowych już otrzymała:

♦ 23 laptopy marki Acer
projektor Epson
4 ekrany projekcyjne

Etap 2 doposażenia – II kwartał  2013 , etap 3-  II kwartał 2014 r.

Język niemiecki - kurs z języka zawodowego

Lista osób zakwalifikowanych na kurs – obsługa wózków widłowych - Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gd.

Lista kursów, które zostaną przeprowadzone w realizacji Projektu w roku szkolnym 2013-2014

Projekt „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Szkolnictwo zawodowe w regionie
a wyzwania rynku pracy” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

W ramach realizacji Projektu w czerwcu przeprowadzony został kurs „obsługa wózków widłowych”, który ukończyło 20 uczniów z klasy IV Technik logistyk.

Informuję, że zajęcia z doradztwa zawodowego będą realizowane we  wrześniu  i październiku. Doradztwo zawodowe- każda grupa będzie liczyła od 10 do 15 osób. Liczba godzin warsztatów dla każdej grupy = 15 ,zajęcia odbywać się będą w szkole, prowadzone będą przez doradcę zawodowego z Tczewa. W zajęciach tych uczestniczyć będą uczniowie z obecnych klas drugich-technik ekonomista , technik organizacji reklamy, technik logistyk. Po zakończeniu warsztatów każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie ukończenia kursu w zakresie doradztwa zawodowego.

Również po wakacjach odbywać się będą tzw. wizyty studyjne u pracodawców- wycieczki do zakładów  pracy  / informacje zawarte w poniższej tabeli/ . Wizyty przewidziane są dla klas III i IV.

lp.

nazwa i adres szkoły chcącej skorzystać z dowozów

nazwa i adres pracodawcy

maksymalna liczba uczniów, którzy pojadą na wyjazd studyjny

Uczniowie klas

1

Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim, ul.Sobieskiego 6

Zakłady Przemysłu Cukierniczego BAŁTYK Sp. z o.o. w Gdańsku, ul.    Droszyńskiego 8/11, 80-381 Gdańsk

50

Technik ekonomista

2

Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim, ul.Sobieskiego 6

IKEA Gdańsk. ul. Złota Karczma 26 80-298 Gdańsk

40

Technik handlowiec

3

Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim, ul.Sobieskiego 6

Grand Hotel ul. Powstańców Warszawy 12-14, 81-718 Sopot

20

Technik obsługi turystycznej

4

Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim, ul.Sobieskiego 6

Terminal w Gdańsku

40

Technik logistyk

Stanisława Głąb-Brandt

Szkolny koordynator Projektu

ďťż