Szkoła Sukcesu
Szkolne Koło Naukowe

Szkolne Koło Naukowe zakończyło swoją 3-letnią działalność.

Projekt Szkoła Sukcesu  to ponadregionalny program rozwijania umiejętności uczniów w zakresie kompetencji kluczowych, ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorczości, języków obcych i ICT. Projekt współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W programie brało udział 17 uczniów z klas IVTa, IVTb oraz IVTd. Ostatni rok nauki kończy się wydaniem informatora oraz zaświadczeń uczestnictwa w kursie. Nastąpi to w dniu rozdania świadectw maturalnych, 28 czerwca 2013 roku.

Koło prowadziło działalność pod opieką pani Stanisławy Głąb-Brandt i pani Małgorzaty Maruszak. Uczestnicy projektu wykonywali zróżnicowane prace zarówno z języka angielskiego, jak i z przedsiębiorczości. Celem projektu było przygotowanie młodzieży do pracy w innych krajach, jak i zapoznanie z zasadami tworzenia i działalności własnej firmy w kraju i krajach wspólnoty europejskiej.

Uczniowie pracowali indywidualnie, w zespołach, na platformie, tworzyli plakaty, prace projektowe na konkursy, w których trzykrotnie zajęliśmy pierwsze i drugie miejsca (język angielski). Corocznie odbywały się w lipcu w Sopocie obozy naukowe, w których uczestniczyła nasza młodzież, godnie reprezentując swoją szkołę. Była to szansa nie tylko wzbogacenia języka angielskiego oraz zagadnień z przedsiębiorczości, ale również świetna okazja nawiązania współpracy i przyjaźni z rówieśnikami z innych regionów kraju.

Życzymy wszystkim uczestnikom projektu ”Szkoła Sukcesu”, aby wiedza zdobyta w czasie zajęć SKN została zastosowana w praktyce i przyczyniła się do sukcesów na drodze zawodowej.

Opiekunowie projektu:

Stanisława Głąb-Brandt (przedsiębiorczość)

Małgorzata Maruszak (język angielski)


Szkoła Sukcesu - prezentacja


Zajęcia z języka angielskiego z P. prof. Małgorzatą Maruszak

Rozwiązywanie modułów z przedsiębiorczości z P. prof. Stanisławą Głąb - Brandt


PROJEKT: SZKOŁA SUKCESU

Witamy wszystkich uczestników Szkolnego Koła Naukowego w kolejnym  - już 3 roku realizacji projektu Szkoła Sukcesu – ponadregionalny program rozwijania umiejętności uczniów w zakresie kompetencji kluczowych, ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorczości, języków obcych i ICT.  Jest to już ostatni rok nauki, który zakończy się wydaniem informatora. Przed nami wiele obowiązków i wyzwań ale i ciekawych działań.  Koło prowadzi działalność pod opieką pani  Stanisławy Głąb-Brandt i pani Małgorzaty Maruszak

W okresie tegorocznych wakacji odbył się obóz naukowy, w którym uczestniczyły 3 osoby z naszego Koła i  godnie reprezentowały naszą szkołę. Uczestnikami obozu byli:

Łukasz  Wacholc   z klasy IV Ta,
Weronika  Landowska   z klasy IV Td
Jagoda Chociaj  z klasy IV Ta.

Wykłady z różnych dziedzin prowadzili pracownicy Uniwersytetu Gdańskiego, a zajęcia odbywały się na plaży i molo w Sopocie, w galerii sztuki, na stadionie PGE  Arena ,w gdyńskim porcie i fokarium na Helu.

Wg opinii organizatorów wykazali się oni kreatywnością, pracowitością, solidnością, zdyscyplinowaniem i zaangażowaniem, co zaowocowało bardzo dobrymi wynikami testu końcowego.

Życzymy aby ten nowy rok szkolny był efektywny i pomyślny w realizacji projektu.

 

W warsztatach udział  wzięła  młodzież z czterech województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego.

ďťż