Nowe doświadczenia zawodowe

Nowe doświadczenia zawodowe

Dnia 21.11.2017 klasa 3TA wraz z kierownik praktycznej nauki zawodu, Panią Stanisławą Głąb-Brandt wybrała się na wycieczkę przedmiotową do PKO Banku Polskiego. Zostaliśmy serdecznie przywitani przez Panią dyrektor Banku oraz jej współpracowników, po czym przystąpiliśmy do udziału w projekcie badawczym pt. "Multimodalny biometryczny system weryfikacji tożsamości klienta bankowego". Przedsięwzięcie jest realizowane przez Politechnikę Gdańską oraz PKO Bank Polski S.A.

Przeszkoleni przez serdeczne pracownice banku mogliśmy przystąpić do realizacji badania. Polegało ono na pobraniu biometrycznej próbki podpisu, skanie twarzy, skanie dłoni oraz głosu. Każdy z nas miał możliwość poddania się testowi, który był bardzo interesujący. Dowiedzieliśmy się o tym, jak będzie wyglądała bankowa przyszłość. Jako identyfikator klienta nie będzie stosowana karta, odcisk linii papilarnych, dowód osobisty itp., jak dotychczas, tylko nasze dane biometryczne tj.: podpis (nie chodzi tutaj o wzór, lecz o siłę nacisku), kontury twarzy, głos oraz naczynia krwionośne dłoni lewej oraz prawej.

Wszyscy czynnie brali udział w tym bardzo ciekawym projekcie, który dostarczył nam mnóstwo wiedzy na temat nowatorskich form weryfikacji tożsamości klienta bankowego.

                                                                                                      Stanisława Głąb-Brandt

                                                                                                             Michał Jankowski

ďťż