OLIMPIADA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

OLIMPIADA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

7 grudnia br. w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne do XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Hasło przewodnie Olimpiady w tym roku brzmi: „Sukces w biznesie - ludzie, wizerunek, strategia”.

Olimpiada Przedsiębiorczości jest to innowacyjny projekt o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze. Olimpiada realizowana jest od 2005 r. i zyskała już status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Do XIII edycji Olimpiady zgłosiło się ponad 13 tys. uczniów z 867 szkół ponadgimnazjalnych.

W Polsce jest 5 komitetów okręgowych, które organizują olimpiadę. Nasza szkoła należy do okręgu z Poznania. Test Olimpiady Przedsiębiorczości jest naprawdę trudny, a dodatkową trudnością jest ryzyko związane z ujemnymi punktami za udzielenie błędnych odpowiedzi.

Olimpiada trwała 60 minut, uczniowie rozwiązywali test składający się z 50 pytań o zróżnicowanym poziomie trudności. Maksymalnie można zdobyć 75 punktów, ale ujemne punkty powodują to, że wynik ostateczny może być minusowy.

W naszej szkole najlepsi byli:

Uwaga! Na stronie internetowej Olimpiady Przedsiębiorczości pojawiły się już szacunkowe progi punktowe jakie trzeba zdobyć, aby dostać się do finału. Wszystko na to wskazuje, że Justyna Guzińska z klasy IV ta będzie reprezentować naszą szkołę w Poznaniu. Gratulujemy!

           

                                                                                                          Lucyna Szczypior

 

ďťż