X Jubileuszowa Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

Już po raz czwarty uczeń Ekonomika z klasy technik logistyk zakwalifikował się do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

W tym roku szkolnym zgłosiło się do niej 8700 uczniów z 284 szkół z całej Polski, kształcących             w zawodzie technik logistyk oraz z liceów ogólnokształcących.

4 października odbył się szkolny etap, w którym w naszej szkole wzięło udział łącznie 46 uczniów z klas 2Td, 3Td, 4Td i 4Tel. Uczestnicy rozwiązywali 25 punktowe testy z zakresu logistyki dotyczące takich zagadnień jak: informatyczne systemy logistyczne, standardy GS1, międzynarodowe konwencje transportowe, harmonogramy produkcji, systemy i koszty odnawiania zapasów oraz brak zapasów.

Do etapu II zakwalifikowało się 534 uczniów, a wśród nich: Krzysztof Plona z 4Td  oraz Maciej Brzozowski i Paweł Świeczkowski z 4Tel.

II etap olimpiady odbywał się w 1 grudnia 2017 r. w 10 okręgach. Nasi uczniowie walczyli o miejsca w finale olimpiady w Zespole Szkół Ekonomiczno Handlowych w Olsztynie pośród uczniów z Ciechanowa, Elbląga, Łomży, Malborka, Mrągowa, Olsztyna, Ostródy, Suwałk, Sztumu, Tczewa.  Uczestnicy rozwiązywali także testy, ale zdecydowanie trudniejsze, bo testy wielokrotnego wyboru. Pytania były bardzo trudne.

Spośród 534 uczniów II etap wyłonił najlepszą 60 logistyków w Polsce. W tej elitarnej grupie jest Maciej Brzozowski  z klasy 4Tel.

Wielkie gratulacje!

Tym bardziej cieszy , że finalistą olimpiady Maciej jest już po raz drugi, co zdecydowanie świadczy o jego ogromnej wiedzy i umiejętnościach w zawodzie logistyka, z którym wiąże swoją przyszłość zawodową. Zarówno w tym jak i w ubiegłym roku okazał się lepszy od ponad 8000 pozostałych olimpijczyków. To wielki sukces!

Trzeba tu podkreślić, że finaliści olimpiady są zwalniani z egzaminu zawodowego w części pisemnej, najlepsi z nich otrzymują możliwość studiowania w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu oraz oprócz atrakcyjnych nagród rzeczowych otrzymują propozycje odbywania staży w renomowanych firmach z branży TSL. Przed mini jest ogromna szansa na świetną przyszłość zawodową. Czego wszystkim życzymy, ale najbardziej Maciejowi i będziemy trzymać kciuki za jego powodzenie.

X Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, a nad jej organizacją i przebiegiem czuwa Komitet Główny z profesorem Andrzejem Korzeniowskiego, rektorem Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu i profesorem Mariuszem Jedliński z Uniwersytetu Szczecińskiego.

Finał X Jubileuszowej Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbędzie się 2 marca 2018 r.

Z ogromną niecierpliwością i nadzieją będziemy oczekiwać na WIELKI FINAŁ.

Życzymy Maciejowi zwycięstwa!

Elżbieta Czaja


 

 

ďťż