Weihnachtsmarkt 2017

15 grudnia odbył się po raz siódmy Weihnachtsmarkt czyli Jarmark Bożonarodzeniowy, którego pomysłodawczyniami i organizatorkami są nauczycielki języka niemieckiego.

Tegoroczne stoiska przygotowało 11 klas: 1 Ta, 1 Tc, 2 Ta, 2 Tb, 2 Tc, 3 Ta, 3 TcR, 3 Td, 4 Ta, 4 TcR oraz 4 Te. Na przepięknie przystrojonych straganach uczniowie oferowali własnoręcznie wykonane świąteczne ozdoby, kolorowe stroiki, piękne kartki świąteczne, różnego rodzaju wypieki oraz przepyszne dania. Uczniowie przebrali się w świąteczne, zabawne stroje, bardzo skrupulatnie oznaczyli swoje stoiska, zadbali o to, by pozyskać jak najwięcej klientów. Wykazali się jak zawsze dużą pomysłowością i poczuciem humoru.

Od kilku lat Jarmark ma również charytatywny cel. Tegoroczny dochód ze sprzedaży produktów uczniowie przekazali ciężko chorym dzieciom będącym pod opieką Hospicjum Pomorze Dzieciom.

Podsumowanie Jarmarku odbyło się 21 grudnia podczas koncertu kolęd. Zwycięskie klasy otrzymały symboliczne statuetki w kształcie aniołów oraz pamiątkowe dyplomy.
Wyróżnione zostały następujące klasy:
- w kategorii „Najwyższy dochód ze sprzedaży produktów”
I miejsce- klasa 3 Ta wych. Ewa Balcerzak,
II miejsce- klasa 2 Ta wych. Lucyna Szczypior,  
III miejsce- klasa 1 Ta wych. Alicja Negowska
- kategorii „Najpiękniejsze stoisko”
I miejsce- 3 Tcr wych. Elżbieta Szulca,
II miejsce- klasa 3 Ta wych. Ewa Balcerzak, 
III miejsce- klasa 1 Ta wych. Alicja Negowska

Otrzymaliśmy przepiękne podziękowania od Hospicjum: „Jesteśmy naprawdę mocno wzruszeni i poruszeni! Nie sądziliśmy, że tyle serca, czasu i zaangażowania podarujecie naszym dzieciom! Zostawiliście w naszym hospicjum i w naszych sercach ślad, wspólnie możemy dokładać ŻYCIA do dni nieuleczalnie chorych dzieci. NIECH I WASZE DNI BĘDĄ ZAWSZE PEŁNE ŻYCIA

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie klasom i ich wychowawcom za włożony trud w przygotowania wspaniałych stoisk, za niesamowitą kreatywność i wielkie serducha!

Dziękujemy nauczycielom i uczniom Zespołu Szkół Zawodowych za odwiedzenie naszego jarmarku i wsparcie charytatywnej akcji! Cieszymy się, że już od kilku lat jesteście w tym dniu z nami.

Wielkie podziękowania dla dyrekcji oraz całej społeczności szkolnej za wsparcie tej inicjatywy!

 

 Karolina Szlachcikowska
Joanna Czepirska
Beata Czerniejewska
Małgorzata Świeczkowska