FINAŁ IX KONKURSU WIEDZY O PRZEDSIĘBIOROCZOŚCI

1 marca 2018 r. w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni odbył się finał Konkursu Wiedzy o Przedsiębiorczości. Konkurs organizowany był po raz dziewiąty. W konkursie uczestniczyło 2500 uczniów z 25 szkół średnich z województwa pomorskiego, do finału zakwalifikowało się 261 osób.

W trakcie finału uczestnicy rozwiązywali test, który zawierał 30 pytań.

W trakcie sprawdzania testów przez jury młodzież wysłuchała wykładu pt.: "Zamień swoją pasję na firmę”, który poprowadził doradca zawodowy Krzysztof Świętalski z WUP, a także obejrzała prezentację „Wilk ze State Street, czyli jak zostać księgowym ds. funduszy inwestycyjnych – zawód przyszłości" przygotowaną przez zespół State Street,. Po prezentacji uczniowie uczestniczyli w dyskusji nt. kariery w firmach finansowych.

Nauczyciele również mieli okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych warsztatach psychologicznych, dotyczących radzenia sobie z problemami w szkolnictwie.

W tym roku nasza szkoła otarła się o podium. Nasz uczeń – Jakub Rostowski zdobył 23 punkty, a na podium trzeba było mieć 1 punkt więcej.

 W rankingu szkół Zespół Szkół Ekonomicznych uplasował się na 5 miejscu.

Gratulujemy zwycięzcom i z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczny X finał!

                                                                                 

                                                                                              Lucyna Szczypior