II i X miejsce w wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie „Stop smogowi!”

Agata Freitag finalistką XI Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie!!!

W tym roku zdaniem uczestników było zdiagnozowanie zagrożeń wynikających z niewłaściwego spalania odpadów i zaproponowanie rozwiązań tych problemów. Do udziału w XI Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie zgłosiło się 1315 osób. Ostatecznie w pierwszym etapie konkursu, który odbył się 7 stycznia 2018 roku, do pisania testu zasiadło 924 uczniów z 43 pomorskich szkół. Do drugiego etapu przeszły 544 osoby. Spośród nich do finału zakwalifikowało się 28 najlepszych. Jednym z regulaminowych wymogów konkursu było złożenie w konkretnym terminie autorskiego projektu. Prace dostarczyło 25 osób i to one spotkały się w finale.

Wielki wojewódzki finał odbył się 22 marca. Gospodarzem było nasze Miasto Starogard Gdański, a gala odbyła się w Starogardzkim Centrum Kultury.

Do ostatniego etapu zakwalifikowało się czworo starogardzian: Aleksandra Zagórska (I LO), Natalia Bruska (II LO), Paulina Stangel i Agata Freitag (Zespół Szkół Ekonomicznych). Emocje były ogromne poziom prac bardzo wysoki i niepewność do samego końca. Ostatecznie to nasze dziewczęta uplasowały się najwyżej ze Starogardu:

II m-ce Agata Freitag

X m-ce Paulina Stangel,

Dla Pauliny niestety był to ostatni występ i pożegnanie z olimpiadą, dziękujemy za te trzy lata reprezentowania naszej szkoły, natomiast z Agatą będziemy walczyć w kolejnej edycji i mamy zamiar wygrać o ten włos ;)

                                                        Koordynator: Piotr Kamiński

ďťż