BEZPIECZNI NA DRODZE

Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo naszych uczniów każdego roku przystępujemy do realizacji programu edukacyjno-profilaktycznego „ Bezpieczni na  drodze”, który prowadzi doświadczony ratownik medyczny Pan Włodzimierz Roznerski.  Tegoroczne przedsięwzięcie miało miejsce 20 kwietnia 20118 roku w Pomorskiej Szkole Wyższej i było realizowane przy wsparciu Starostwa Powiatowego. Uczestnikami byli uczniowie klas pierwszych.

W trakcie spotkania z młodzieżą Pan Włodzimierz prezentuje i omawia różne zdarzenia drogowe, w tym także tragiczne w skutkach, zwraca uwagę na przyczyny i konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania się na drogach, braku ostrożności wszystkich uczestników ruchu ; zachęca uczniów do każdorazowej oceny sytuacji na ulicy i podejmowania właściwych dla zdrowia i życia decyzji.

Poza tym Pan Włodzimierz przestrzega młodzież przed skutkami nikotynizmu. Abstrahując od faktu, że traci się mnóstwo pieniędzy na paczki papierosów, szybciej starzeje się skóra, ma się nieświeży oddech i nieładny zapach ubrań, pojawia się szereg komplikacji zdrowotnych, np. ryzyko zachorowania na raka płuc, chorobę niedokrwienną serca, nadciśnienie tętnicze, udar mózgu czy miażdżycę

Iwona Grudzińska

ďťż