PRAKTYKI ZAWODOWE W PORTSMOUTH W WIELKIEJ BRYTANII - TECHNIK EKONOMISTA

 Uczniowie z klasy III ta (technik ekonomista) odbywają praktyki zawodowe w firmach w Portsmouth w Anglii.  :

  1. The Range – jest to wielopoziomowy dom handlowy
  2.  British Heart Foundation – jest to fundacja, która dzięki swojej działalności wspiera badania sercowo-naczyniowe w Wielkiej Brytanii..
  3. Barnardos – jest to brytyjska organizacja charytatywna założona w 1866 roku. Jej celem jest opieka i pomoc potrzebującym dzieciom i młodzieży w Anglii. Fundacja ta wykorzystuje w swojej działalności kontrowersyjne kampanie reklamowe, aby zwrócić uwagę na problemy pojawiające się w kraju

W praktykach udział biorą nie tylko uczniowie. Również pani Emilia Chilicka i pani Lucyna Szczypior odbywają praktyki w fundacji Barnardos, gdzie pracuję z Anglikami.

Wszyscy odbywający praktyki zapoznają się z dokumentacją, przyjmują towar do sklepów, ustalają ceny, metkują towary, obsługują kasę fiskalną i robią wiele innych rzeczy związanych z zawodem.

Praca ta ma służyć porównaniu pracy na podobnym stanowisku w Polsce. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele komunikują się z klientami i pracodawcami wyłącznie w języku angielskim. Wszyscy zwrócili uwagę na bardzo owocną współpracę w firmach i komunikację interpersonalną. W firmach, gdzie odbywają się praktyki poznajemy nowych ludzi i ich osobowości. Brytyjczycy są bardzo uprzejmi, otwarci i życzliwi. Ponadto są tolerancyjni i okazują szacunek każdemu człowiekowi. Praca w brytyjskich firmach jest dla nas ogromnym doświadczeniem, które będziemy pamiętać do końca życia.                                 

                                                                                                                   Lucyna Szczypior