UDZIAŁ W PROJEKCIE ,,KOCIEWSKI PRZYJACIEL NAUK I SZTUK2018-04-01
UDZIAŁ W PROJEKCIE ,,KOCIEWSKI PRZYJACIEL NAUK I SZTUK

W poniedziałek 26 marca o godzinie 17.00 w Auli Ogniska Pracy Pozaszkolnej uczniowie z klasy maturalnej 4Tc z inicjatywy pani Ewy Balcerzak uczestniczyli w wykładzie prowadzonym przez panią dr Małgorzatę Szpunar z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Było to drugie spotkanie
w ramach cyklu Kociewski Przyjaciel Nauk i Sztuk.

więcej >>>
Jubileuszowe Targi Edukacyjne2018-03-31
Jubileuszowe Targi Edukacyjne

Już po raz dziesiąty w Zespole Szkół Ekonomicznych w pierwszym dniu wiosny odbyły się Powiatowe Targi Edukacyjne połączone z Targami Pracodawców- "Wybieram przyszłość zawodową". Wszystkie szkoły ponadgimnazjalne naszego powiatu przygotowały bardzo pomysłowe stanowiska promujące kierunki kształcenia dla gimnazjalistów.

więcej >>>
Master of English Grammar2018-03-31
Master of English Grammar

20.03.2018 w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs z języka angielskiego Master of English Grammar. Nasi uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności z języka angielskiego pod względem gramatycznym wykonując zadania charakteryzujące się bardzo wysokim stopniem trudności.

więcej >>>
ZSE MISTRZEM POWIATU w piłce siatkowej dziewcząt!!!2018-03-30
ZSE MISTRZEM POWIATU w piłce siatkowej dziewcząt!!!

Dnia 15.03.2018(czwartek) odbyły się Finały Mistrzostw Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt. Wszystkie mecze wygrane! Zgodnie z planem! W półfinale pokonując Skórcz 2:0 oraz w finale II LO również 2:0! Po chwilowej nieobecności ;) wracamy na 1 miejsce!

 

Trener: Piotr Kamiński

więcej >>>
II Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno - Logistyczna2018-03-22
II Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno - Logistyczna

Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna organizowana jest przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

więcej >>>
PODSUMOWANIE PROJEKTU ANGLIA2018-03-20
PODSUMOWANIE PROJEKTU ANGLIA

W dniu 27 lutego 2018 r.w naszej szkole odbyła się uroczystość związana z podsumowaniem Projektu: „Ekonomiści, Logistycy i Informatycy kształcą się zawodowo na Wyspach Brytyjskich”. Gościem honorowym był Pan Raja Ali z Firmy pośredniczącej -prezes IBD Partnership w Portsmouth w Wielkiej Brytanii, który przed przybyciem do szkoły złożył wizytę w Starostwie Powiatowym w Starogardzie Gd.

więcej >>>
Szkolny Quiz z języka niemieckiego „Perfekt in PERFEKT”2018-03-16
Szkolny Quiz z języka niemieckiego „Perfekt in PERFEKT”

W środę, 14 marca odbyła się kolejna edycja szkolnego quizu z języka niemieckiego pt.: „Perfekt in PERFEKT”.

więcej >>>
IT in English2018-03-15
IT in English

5 marca 2018 roku w Zespole Szkól Ekonomicznych odbył się szkolny konkurs z języka angielskiego w branży informatycznej dla uczniów klas trzecich i czwartych kształcących się w zawodzie technik informatyk.

więcej >>>
WYNIKI IV SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO2018-03-14
WYNIKI  IV  SZKOLNEGO  KONKURSU  ORTOGRAFICZNEGO

6 marca 2018 odbyło się w naszej szkole - wzorem lat ubiegłych - IV Szkolne Dyktando. Do konkursowych zmagań w tym roku przystąpiło 35 uczniów, którzy musieli wykazać się znajomością reguł ortograficznych i interpunkcyjnych.

więcej >>>
UDZIAŁ W PROJEKCIE „KOCIEWSKI PRZYJACIEL NAUK I SZTUK”2018-03-12
UDZIAŁ W PROJEKCIE „KOCIEWSKI PRZYJACIEL NAUK I SZTUK”

08 marca o godzinie 16.00 w Auli Ogniska Pracy Pozaszkolnej 10 uczennic z klas maturalnych (4ta i 4tc) pod opieką polonistki Ewy Balcerzak uczestniczyło w inauguracyjnym wykładzie prowadzonym przez ks. prof. dr hab. Artura Katolo – wykładowcę Uniwersytetu Kalabryjskiego we Włoszech i Ateneum – Szkoły Wyższej w Gdańsku. Temat wykładu brzmiał Arbëreshë – mniejszość historyczno – kulturowa południowych Włoch.

więcej >>>
Wycieczka klasowa do Muzeum II Wojny Światowej – „My nie błagamy o wolność, my o nią walczymy”2018-03-09
Wycieczka klasowa do Muzeum II Wojny Światowej – „My nie błagamy o wolność, my o nią walczymy”

06.03. klasy 1 Te i 1 Ti pojechały na wycieczkę do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, które znajduje się w pełnej ekspresji bryle pochylonego graniastosłupa. Ekspozycja muzeum obejmuje sale tematyczne ukazujące komunizm i faszyzm przed 1939 rokiem, okres 1939-1945, jak też terror komunistyczny w Polsce po 1945r.

więcej >>>
LEKCJA W MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ I W MUZEUM NARODOWYM W GDAŃSKU2018-03-07
LEKCJA W MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ I W MUZEUM NARODOWYM W GDAŃSKU

We wtorek 27 lutego 55 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w żywej lekcji historii, która miała miejsce w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. W tym  imponującym i pełnym technologicznych rozwiązań budynku oddaliśmy się chwilom historycznej refleksji.

więcej >>>

[Pierwsza Strona] [Poprzednia] [Następna] [Ostatnia Strona]