Półfinały Mistrzostw Powiatu w futsalu chłopców2017-11-12
Półfinały Mistrzostw Powiatu w futsalu chłopców

Za nami Półfinały Mistrzostw Powiatu w futsalu chłopców. Rozegraliśmy mecze z Czarną Wodą - wygrywając 5:1 Skórczem - wygrywając 6:1 i z ZSZ - przegrywając 1:2 W poniedziałek FINAŁY i kolejna dawka emocji ! :) Zachęcamy do kibicowania bo ostatnio trybuny milczały ... Gole zdobyli : Szymon Machnikowski (6) , Dominik Porazik (2) , Konrad Plata (1) ,Patryk Mońka (1), Alan Gienieczko (1), Artur Szulit (1) opiekun : p. Iwona Walendzik

więcej >>>
Rekrutacja chętnych do uczestnictwa w projekcie zagranicznych praktyk zawodowych w Wielkiej Brytanii - Technik Logistyk2017-11-12
Rekrutacja chętnych do uczestnictwa w projekcie zagranicznych praktyk zawodowych w Wielkiej Brytanii - Technik Logistyk

Rekrutacja chętnych do uczestnictwa w projekcie zagranicznych praktyk zawodowych w Wielkiej Brytanii: „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kształcenia zawodowego”

więcej >>>
XII REGIONALNY KONKURS RECYTATORSKI UTWORÓW KAROLA WOJTYŁY2017-11-10
XII REGIONALNY KONKURS RECYTATORSKI UTWORÓW KAROLA WOJTYŁY

Już po raz dwunasty, 27 października 2017 roku spotkali się w Zespole Szkół Ekonomicznych recytatorzy z powiatu starogardzkiego i tczewskiego. Uczniowie klas VII szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych recytowali i śpiewali utwory Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II.

więcej >>>
Olimpiada Języka Niemieckiego - eliminacje2017-11-10
Olimpiada Języka Niemieckiego - eliminacje

6 listopada odbyły się w naszej szkole eliminacje 41. Olimpiady Języka Niemieckiego, której organizatorem była Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu. Do konkursu przystąpiło 12 osób. Uczniowie musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością gramatyki i świetnym zasobem słownictwa, żeby zmierzyć się z zadaniami o niezwykle wysokim stopniu trudności.

więcej >>>
Szkoły branżowe w województwie pomorskim2017-11-09
Szkoły branżowe w województwie pomorskim

Szkoły branżowe w województwie pomorskim

https://www.youtube.com/watch?v=-3aJrTh9rlM

więcej >>>
Wykład w Elblągu2017-11-06
Wykład w Elblągu

W czwartek 26.10.2017 r. uczniowie, którzy pomyślnie przeszli proces rekrutacji w projekcie: "Wybieram przyszłość zawodową - podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego w Powiecie Starogardzkim" wraz z opiekunami: Panią Kierownik praktycznej nauki zawodu – Stanisławą Głąb-Brandt oraz Panem Mariuszem Bełcząckim, udali się na wykład do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu.

więcej >>>
Ty też uratuj komuś życie!2017-10-31
Ty też uratuj komuś życie!

Pod takim hasłem przebiegnie w tym roku kampania edukacyjno-informacyjna na temat idei krwiodawstwa. Nasza szkoła zarejestrowała się , aby propagować ideę wolontariatu oraz uwrażliwiać młodzież na problemy drugiego człowieka. Działania Fundacji DKMS wspiera również Pomorski Kurator Oświaty.

więcej >>>
Rekrutacja na wyjazd do Wielkiej Brytanii2017-10-31
Rekrutacja na wyjazd do Wielkiej Brytanii

 

Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim po raz kolejny uzyskał możliwość realizacji projektu zagranicznych praktyk zawodowych : „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kształcenia zawodowego”  w ramach programu ERASMUS+  sektora Kształcenie i Szkolenie Zawodowe Akcja 1 – „Mobilność edukacyjna”.

więcej >>>
Młodzież recytuje poezję po niemiecku2017-10-24
Młodzież recytuje poezję po niemiecku

24 października 2017 odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski w języku niemieckim. Impreza ta została zorganizowana w Zespole Szkół Ekonomicznych już po raz piąty. Celem konkursu jest propagowanie nauki języka niemieckiego, promowanie aktywności językowej uczniów oraz zainteresowanie ich kulturą krajów niemieckojęzycznych.

więcej >>>
ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ2017-10-20
ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

13 października, w Zespole Szkół Ekonomicznych nauczyciele, zaproszeni goście, wśród których obecni byli: się wicestarosta Powiatu Starogardzkiego, pan Kazimierz Chyła, naczelnik Wydziału Edukacji, pan Marek Gabriel, etatowy członek Zarządu Powiatu, pan Patryk Gabriel, pan Mirosław Stosik- przewodniczący Rady Rodziców,  nauczyciele emerytowani i uczniowie, świętowali Dzień Edukacji Narodowej.

więcej >>>
Wycieczka przedmiotowa do Warszawy.2017-10-20
Wycieczka przedmiotowa do Warszawy.

W dniach 19-20 października odbyła się wycieczka przedmiotowa klasy IV Tb do Warszawy z wychowawczynią panią Margaretą Moritz oraz panem Dawidem Niemczykiem. Celem wyjazdu było zapoznanie z atrakcjami turystycznymi stolicy oraz pobyt na Międzynarodowych Targach Turystycznych, które odbywały się niedaleko Warszawy w Nadarzynie.

więcej >>>
Międzynarodowe Targi Turystyczne2017-10-20
Międzynarodowe Targi Turystyczne

W ramach wycieczki przedmiotowej do Warszawy z klasą IV Tb pojechaliśmy do Nadarzyna na Międzynarodowe Targi „World Travel SHOW”, gdzie mieliśmy do obejrzenia kilka hal. Jedna z nich to hala Turystyki Krajowej i Zagranicznej, na której prezentowały się atrakcyjne turystycznie kraje oraz regiony z całego świata, m.in.:  Belgia, Cypr, Czarnogóra, Czechy, Ukraina, Słowacja, Chorwacja, Gruzja, Kuba, Maroko, Meksyk, Panama, Wenezuela, Węgry. Dużym atutem tej hali był FESTIWAL KULTUR AZJI

więcej >>>

[Pierwsza Strona] [Poprzednia] [Następna] [Ostatnia Strona]