Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

„Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”

„Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”

     W 2019 rozpoczęliśmy realizację projektu programu Erasmus + Akcja KA1 Edukacja szkolna- „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”. Bezpośrednimi uczestnikami projektu w latach 2019-2020 będą przede wszystkim nauczyciele przedmiotów zawodowych zainteresowani podnoszeniem swoich kwalifikacji i zdobywaniem nowej wiedzy na kursach zagranicznych w całości finansowanych przez Unię Europejską z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
Nauczyciele w ciągu całego okresu trwania projektu będą wyjeżdżać na szkolenia językowe oraz językowo-metodyczne do krajów europejskich - Malty oraz Wielkiej Brytanii. Przeprowadzone zostanie 8  mobilności w formie różnorodnych szkoleń.
    Niniejszy projekt jest wynikiem zapotrzebowania naszej szkoły na rozwój w dziedzinach: podniesienie kompetencji nauczycieli, zmiana tradycyjnych metod nauczania na nauczanie bardziej kreatywne wykorzystujące nowoczesne technologie oraz innowacyjne metody, otwarcie na Europę i zwiększenie liczby projektów międzynarodowych, a także wzrost kompetencji dydaktyczno-pedagogicznych nauczycieli.
Głównym celem jest podniesienie kompetencji językowych, kształtowanie otwartości na różnorodność językową i kulturową, wykorzystanie nowoczesnych technologii oraz innowacyjnych metod nauczania.
W ramach projektu „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” dwie nauczycielki p. Aneta Janicka oraz p. Margareta Moritz jako pierwsze z tego projektu uczestniczyły w dwutygodniowym kursie językowym „General English" na Malcie. Kurs odbył się w dniach od 18 do 29 listopada 2019r. w Easy School of Languages w Valletcie. Zajęcia, w których nauczycielki brały udział prowadzone były przez wykwalifikowanych i doświadczonych lektorów za pomocą metod aktywizujących, z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi internetowych. Zajęcia były prowadzone w małych grupach dostosowanych do uczestników. Nauczycielki zostały przydzielone do odpowiedniej grupy, według testu kwalifikacyjnego, w której podczas zajęć rozwijane były umiejętności wypowiadania się, słuchania, wymowy, gramatyki i rozumienia. Umiejętności językowe nauczycielki nabywały również podczas zajęć i współpracy w międzynarodowej grupie z innymi uczestnikami kursu. Wzbogaciły swoją wiedzę i podniosły kompetencje językowe w celu rozszerzenia zakresu słownictwa przedmiotowego w języku angielskim.
   Mobilność ta pozwoliła nie tylko rozwijać kompetencje językowe ale również poznać kulturę i historię kraju goszczącego, przełamać stereotypy, które pozytywnie wpłynęły na rozwój kompetencji osobistych. Po zakończonych zajęciach i w czasie wolnym można było podziwiać piękno tego kraju. Wycieczki turystyczne stanowiły okazję do rozwoju kompetencji komunikacyjnych w zakresie języka angielskiego oraz poznania dziedzictwa kulturowego Malty.

Data dodania: 2020-01-27 10:29:59
Data edycji: 2020-01-27 11:54:40
Ilość wyświetleń: 1033
wstecz

Partnerzy

"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić"

Menander
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej