Rekrutacja do szkoły 2024 - 2025
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Technik Automatyk

Technik Automatyk

Firmą AQ Wiring Systems STG  Sp. z o. o

 

Szkoła nasza prowadzi współpracę z Firmą AQ Wiring Systems STG  Sp. z o. o w zakresie kształcenia praktycznego uczniów w zawodzie technik automatyk, które prowadzone jest w systemie dualnym. Jest to połączenie kształcenia teoretycznego z kształceniem praktycznym w celu zastosowania i pogłębienia zdobytej wiedzy i umiejętności zawodowych w rzeczywistych warunkach pracy. Kształcenie teoretyczne prowadzone jest więc w szkole a praktyczne u pracodawcy

AQ Wiring Systems STG Sp. z o.o. jest wiodącym dostawcą systemów okablowania w branżach: przemysłowej, rolniczej, leśnej, produkcji autobusów i innych pojazdów, a także w kolejnictwie. Przedsiębiorstwo powstało w 1997 roku w wyniku tzw. joint-venture pomiędzy Connecto AB ze Szwecji a firmą Alphabet Stoneridge Inc. z USA. W marcu 2003 roku firma została wykupiona przez szwedzką firmę Cablage Team AB (Gerdins Group). W październiku 2016 roku weszła w szeregi AQ Group.

Działalność produkcyjna rozpoczęła się w 1999 roku. Pierwsze produkty firmy zostały wyprodukowane dla ABB Robotics, Ericsson Telecommunication i John Deere. W kolejnych latach firma poszerzyła działalność w następujących sektorach: przemysłowym, medycznym, rolniczym, morskim, AGD i motoryzacyjnym.

Firma mieści się w Linowcu, obok Starogardu Gdańskiego (północna Polska) i posiada nowoczesny budynek z łatwym dostępem do głównych dróg. Ponadto posiada dobrze wykształconą kadrę i jest samowystarczalna i niezależna w zakresie logistyki, inżynierii, jakości, procesów informatycznych i produkcyjnych. 

Firma AQ wspiera również  szkołę w zakresie doposażania stanowisk pracy oraz stanowisk egzaminacyjnych w niezbędne środki do przeprowadzenia egzaminów zawodowych dla automatyków.

Stanisława Głąb-Brandt

Data dodania: 2019-04-02 08:22:20
Data edycji: 2022-03-10 12:04:47
Ilość wyświetleń: 2957
wstecz

Partnerzy

"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić"

Menander
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej