Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Technik Automatyk

Technik Automatyk

Firmą AQ Wiring Systems STG  Sp. z o. o

 

Szkoła nasza prowadzi współpracę z Firmą AQ Wiring Systems STG  Sp. z o. o w zakresie kształcenia praktycznego uczniów w zawodzie technik automatyk, które prowadzone jest w systemie dualnym. Jest to połączenie kształcenia teoretycznego z kształceniem praktycznym w celu zastosowania i pogłębienia zdobytej wiedzy i umiejętności zawodowych w rzeczywistych warunkach pracy. Kształcenie teoretyczne prowadzone jest więc w szkole a praktyczne u pracodawcy

AQ Wiring Systems STG Sp. z o.o. jest wiodącym dostawcą systemów okablowania w branżach: przemysłowej, rolniczej, leśnej, produkcji autobusów i innych pojazdów, a także w kolejnictwie. Przedsiębiorstwo powstało w 1997 roku w wyniku tzw. joint-venture pomiędzy Connecto AB ze Szwecji a firmą Alphabet Stoneridge Inc. z USA. W marcu 2003 roku firma została wykupiona przez szwedzką firmę Cablage Team AB (Gerdins Group). W październiku 2016 roku weszła w szeregi AQ Group.

Działalność produkcyjna rozpoczęła się w 1999 roku. Pierwsze produkty firmy zostały wyprodukowane dla ABB Robotics, Ericsson Telecommunication i John Deere. W kolejnych latach firma poszerzyła działalność w następujących sektorach: przemysłowym, medycznym, rolniczym, morskim, AGD i motoryzacyjnym.

Firma mieści się w Linowcu, obok Starogardu Gdańskiego (północna Polska) i posiada nowoczesny budynek z łatwym dostępem do głównych dróg. Ponadto posiada dobrze wykształconą kadrę i jest samowystarczalna i niezależna w zakresie logistyki, inżynierii, jakości, procesów informatycznych i produkcyjnych. 

Firma AQ wspiera również  szkołę w zakresie doposażania stanowisk pracy oraz stanowisk egzaminacyjnych w niezbędne środki do przeprowadzenia egzaminów zawodowych dla automatyków.

Stanisława Głąb-Brandt

Data dodania: 2019-04-02 08:22:20
Data edycji: 2022-03-10 12:04:47
Ilość wyświetleń: 1396
wstecz

Partnerzy

"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić"

Menander
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej