Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Niesiemy pomoc potrzebującym

Niesiemy pomoc potrzebującym

Samorząd Uczniowski przystąpił wraz z pozostałymi szkołami ponadgimnzjalnymi naszego powiatu do akcji Szlachetnej Paczki. Rodzina potrzebująca wsparcia pochodzi ze Skórcza, matka z dwiema córkami- 17 i 13 lat. Starsza córka po poważnym wypadku wymagająca systematycznej opieki i rehabilitacji. Uczniowie z klas 1Th, 4Tb, 2TL, 1Ta oraz 2Te przystąpili do dobrowolnych składek na rzecz  Szlachetnej Paczki. Z uzbieranych pieniędzy Samorząd zakupił środki czystości i artykuły higieniczne na łączną kwotę 934 zł. Produkty te zostały przetransportowane wraz z artykułami z pozostałych szkół do wybranej rodziny.

Młodzież naszej szkoły przystąpiła również do akcji prowadzonej przez Fundację ”Kociewiacy dla Hospicjum” ,której zadaniem było zrobienie prezentów pod choinkę tym dzieciom, których rodzice przebywali   w hospicjum w Nowej Wsi Rzecznej i zmarli w mijającym roku. Na apel Samorządu Uczniowskiego zareagowali uczniowie ośmiu klas (3A, 2TA, 1TE, 4TE, 3E, 4TL, 3TA, 3TP ) i zbierali pieniądze na upominki dla dwóch braci- pięcioletniego Olka oraz ośmioletniego Jasia, którzy stracili w tym roku mamę.

Zebraliśmy łącznie  ponad 1200 zł. Oprócz uczniów do akcji włączyła się również część nauczycieli. Z zebranych środków  zakupiliśmy prezenty – tablet oraz zabawki. Obiema akcjami w szkole kierowała przewodnicząca i wiceprzewodnicząca Samorządu Uczniowskiego- Weronika Spica i Magda Gregorcewicz wraz z opiekunem panem Mariuszem Bełcząckim.  Z uwagi na naukę zdalną uczniowie nie mogli wręczyć tych upominków , prezenty zostały dostarczone do Hospicjum przez  Panią Stanisławę Głąb- Brandt oraz Pana Mariusza Bełcząckiego. Mamy nadzieję ,że w tym świątecznym czasie sprawimy radość u obdarowanych dzieci , których tak ciężko dotknął już los.

Dziękujemy wszystkim ,którzy przyczynili się do tego, żeby ucieszyć i wesprzeć drugiego potrzebującego pomocy człowieka . Umiecie podać komuś bratnią dłoń, bo macie wielkie i dobre serca!

Stanisława Głąb-Brandt

 

Data dodania: 2021-12-27 16:21:01
Data edycji: 2021-12-27 19:07:20
Ilość wyświetleń: 1183
wstecz

Partnerzy

"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić"

Menander
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej