Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Niesiemy pomoc potrzebującym

Niesiemy pomoc potrzebującym

Samorząd Uczniowski przystąpił wraz z pozostałymi szkołami ponadgimnzjalnymi naszego powiatu do akcji Szlachetnej Paczki. Rodzina potrzebująca wsparcia pochodzi ze Skórcza, matka z dwiema córkami- 17 i 13 lat. Starsza córka po poważnym wypadku wymagająca systematycznej opieki i rehabilitacji. Uczniowie z klas 1Th, 4Tb, 2TL, 1Ta oraz 2Te przystąpili do dobrowolnych składek na rzecz  Szlachetnej Paczki. Z uzbieranych pieniędzy Samorząd zakupił środki czystości i artykuły higieniczne na łączną kwotę 934 zł. Produkty te zostały przetransportowane wraz z artykułami z pozostałych szkół do wybranej rodziny.

Młodzież naszej szkoły przystąpiła również do akcji prowadzonej przez Fundację ”Kociewiacy dla Hospicjum” ,której zadaniem było zrobienie prezentów pod choinkę tym dzieciom, których rodzice przebywali   w hospicjum w Nowej Wsi Rzecznej i zmarli w mijającym roku. Na apel Samorządu Uczniowskiego zareagowali uczniowie ośmiu klas (3A, 2TA, 1TE, 4TE, 3E, 4TL, 3TA, 3TP ) i zbierali pieniądze na upominki dla dwóch braci- pięcioletniego Olka oraz ośmioletniego Jasia, którzy stracili w tym roku mamę.

Zebraliśmy łącznie  ponad 1200 zł. Oprócz uczniów do akcji włączyła się również część nauczycieli. Z zebranych środków  zakupiliśmy prezenty – tablet oraz zabawki. Obiema akcjami w szkole kierowała przewodnicząca i wiceprzewodnicząca Samorządu Uczniowskiego- Weronika Spica i Magda Gregorcewicz wraz z opiekunem panem Mariuszem Bełcząckim.  Z uwagi na naukę zdalną uczniowie nie mogli wręczyć tych upominków , prezenty zostały dostarczone do Hospicjum przez  Panią Stanisławę Głąb- Brandt oraz Pana Mariusza Bełcząckiego. Mamy nadzieję ,że w tym świątecznym czasie sprawimy radość u obdarowanych dzieci , których tak ciężko dotknął już los.

Dziękujemy wszystkim ,którzy przyczynili się do tego, żeby ucieszyć i wesprzeć drugiego potrzebującego pomocy człowieka . Umiecie podać komuś bratnią dłoń, bo macie wielkie i dobre serca!

Stanisława Głąb-Brandt

 

Data dodania: 2021-12-27 16:21:01
Data edycji: 2021-12-27 19:07:20
Ilość wyświetleń: 289
wstecz

Partnerzy

"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić"

Menander
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej