Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Wycieczka przedmiotowa do Warszawy.

Wycieczka przedmiotowa do Warszawy.

W dniach 24-25 listopada odbyła się wycieczka przedmiotowa klasy II, III i V o profilu turystycznym do Warszawy pod opieką pana Dawida Niemczyka oraz pań Margarety Moritz i Małgorzaty Świeczkowskiej. Celem wyjazdu było zapoznanie z atrakcjami historycznymi i turystycznymi stolicy oraz pobyt na Międzynarodowych Targach Turystycznych.

Po atrakcjach turystycznych Warszawy oprowadzało nas dwóch przewodników, z którymi przez kilka godzin mieliśmy możliwość zobaczenia najciekawszych obiektów. Zwiedzanie Warszawy zaczęliśmy od Placu Zamkowego, Zamku Królewskiego i Kolumny Zygmunta III Wazy. Następnie Rynek Starego Miasta z pięknie zdobionymi kamienicami, pomnik Syrenki, Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej (Patronki Stolicy), Barbakan, Pomnik Małego Powstańca. Na placu Krasińskich zatrzymaliśmy się przy Pomniku Powstania Warszawskiego i weszliśmy do Katedry Polowej Wojska Polskiego. Przeszliśmy również śladami trasy po murach Getta Warszawskiego i na Krakowskie Przedmieście. Tu atrakcją turystyczną był Kościół św. Anny, dom Polonii, pomnik Adama Mickiewicza, Pałac Prezydencki, Pałac Potockich i hotele: Europejski oraz Bristol. Kolejnym etapem było przejście do Grobu Nieznanego Żołnierza na zmianę warty i do fontanny w Ogrodzie Saskim. Ostatnim obiektem, który odwiedziliśmy był pomnik Bohaterów Getta przy Muzeum Polin na Muranowie. Z tego miejsca rozpoczęliśmy objazdowe zwiedzanie Warszawy. Jadąc autokarem przewodnik pokazał nam Marszałkowską Dzielnicę Mieszkaniową, Aleje Jerozolimskie, stacje metra, Łazienki i pomnik Chopina, następnie przejechaliśmy na Pragę zobaczyć PGE Narodowy i cerkiew św. Marii Magdaleny. Po zakończonym zwiedzaniu udaliśmy się jeszcze pod pięknie oświetlony Pałac Kultury i Nauki oraz na Złote Tarasy. Wieczorem, dosyć zmęczeni, pojechaliśmy do schroniska, aby odpocząć przed kolejnym dniem, w którym poznawaliśmy uroki Polski i Świata na Międzynarodowych Targach Turystycznych.
Następnego dnia, rano, pojechaliśmy do największego w tej części Europy Centrum Targowo-Konferencyjnego Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie na Międzynarodowe Targi Turystyczne.
Prezentacja turystycznych atrakcji z wielu krajów i regionów świata łączyła się z polską ofertą turystyczną. Z zagranicznych touroperatorów, hoteli i biur podróży zaciekawiły nas kraje, takie jak Indie, Gruzja, Kazachstan, Sri Lanka, Tajlandia, Malta, Seszele, USA, Kuba, Szwajcaria, Czechy, Słowacja, kraje Afrykańskie i wiele innych. Natomiast z wystawców Polski bardzo dobrze, jak zwykle,  Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną nakreśliło ramy projektu „Polskie Marki Turystyczne”. Przedstawiały się regiony południowej Polski tj.: Beskidy, Lublin, Kraina Lessowych Wąwozów, dolny Śląsk z Wrocławiem na czele, Małopolska, a także Mazowsze, Wielkopolska, Pomorze, Mazury oraz Toruń, Łódź czy Olsztyn. Na Targach przedstawiona została także Strefa Turystyki Leczniczej jako prezentacja oferty miejscowości uzdrowiskowych, domów zdrojowych, sanatoriów oraz ośrodków SPA i klinik.
Można było także zobaczyć tradycyjne tańce ludowe, koncerty, pokazy oraz warsztaty kulinarne połączone z degustacjami. Po kilkugodzinnym oglądaniu wystaw, przeglądaniu ofert, zapoznawaniu się z ciekawostkami Świata, pełni turystycznych wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

 

Margareta Moritz

Data dodania: 2023-11-26 12:50:11
Data edycji: 2023-12-05 12:50:48
Ilość wyświetleń: 379
wstecz

Partnerzy

"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić"

Menander
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej