Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

ZATOR -MANIOWY-ZAKOPANE-WIELICZKA

ZATOR -MANIOWY-ZAKOPANE-WIELICZKA

Relacja:

Dzień 1

16 września uczniowie Ekonomika rozpoczęli wycieczkę od przyjazdu do Energylandii największego parku rozrywki w Polsce położonego w Zatorze. Moc atrakcji, dreszczyk adrenaliny towarzyszyły nam przez cały dzień dzięki takim atrakcjom jak: kolejki górskie, liczne karuzele i urządzenia ekstremalne oraz sceny, na których prezentowane były krótkie widowiska.

Dzień 2 

Kolejnego dnia udaliśmy się na Wdżar, jest to szczyt w paśmie łączącym Lubań z Pieninami, Wdżar jest szczególnie interesujący z geologicznego punktu widzenia, ze względu na budowę można spotkać magmową skałę wulkaniczną. Po zdobyciu „górki” kolejnym punktem zwiedzania był oddalony o 4 km Zamek w Czorsztynie. Dzień skończyliśmy integracyjnymi grami na hali sportowej.

Dzień 3

Środowa wyprawa do Zakopanego zaczęła się od wjazdu dużą sześcioosobową koleją widokową na Polanę Szymoszkową, stamtąd przeszliśmy na Gubałówkę z której zjechaliśmy koleją linowo-terenową na Krupówki. Po spacerze najsłynniejszym deptakiem udaliśmy się pod Wielką Krokiew. Zmęczeni całodzienną wyprawą pozwoliliśmy sobie na chwilę relaksu i odnowę biologiczną w Termach Bania.

Dzień 4

Naszym kolejnym celem było zdobycie najwyższego szczytu w Pieninach Środkowych, tak mowa tu 

o Trzech Koronach. Piękna panorama roztaczająca się na płynący w dole Dunajec oraz górskie szczyty Tatr, Pienin i Beskidów... Podejście zaczęło się od Krościenka a zakończyło w Sromowcach Niżnych. Zwieńczeniem ciężkiego dnia był wyjazd na tradycyjne nowotarskie lody do Nowego Targu na rynek miejski znajdujący się w śródmieściu.

Dzień 5

Ostatnim dniem naszej wycieczki był przyjazd i zwiedzanie Kopalni Soli „Wieliczka”. Ponadnarodowe wartości kulturowe i przyrodnicze Wieliczki uznane zostały w 1978 roku wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO - ze względu na imponujące podziemne komory w całości wykute w soli.

Opiekunowie: Jacek Żygowski, Krzysztof Lorenz, Andrzej Prabucki

 Kierownik: Piotr Kamiński

Data dodania: 2024-09-20 20:44:26
Data edycji: 2024-09-26 20:47:47
Ilość wyświetleń: 472
wstecz

Partnerzy

"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić"

Menander
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej