Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

ZATOR -MANIOWY-ZAKOPANE-WIELICZKA

ZATOR -MANIOWY-ZAKOPANE-WIELICZKA

Relacja:

Dzień 1

16 września uczniowie Ekonomika rozpoczęli wycieczkę od przyjazdu do Energylandii największego parku rozrywki w Polsce położonego w Zatorze. Moc atrakcji, dreszczyk adrenaliny towarzyszyły nam przez cały dzień dzięki takim atrakcjom jak: kolejki górskie, liczne karuzele i urządzenia ekstremalne oraz sceny, na których prezentowane były krótkie widowiska.

Dzień 2 

Kolejnego dnia udaliśmy się na Wdżar, jest to szczyt w paśmie łączącym Lubań z Pieninami, Wdżar jest szczególnie interesujący z geologicznego punktu widzenia, ze względu na budowę można spotkać magmową skałę wulkaniczną. Po zdobyciu „górki” kolejnym punktem zwiedzania był oddalony o 4 km Zamek w Czorsztynie. Dzień skończyliśmy integracyjnymi grami na hali sportowej.

Dzień 3

Środowa wyprawa do Zakopanego zaczęła się od wjazdu dużą sześcioosobową koleją widokową na Polanę Szymoszkową, stamtąd przeszliśmy na Gubałówkę z której zjechaliśmy koleją linowo-terenową na Krupówki. Po spacerze najsłynniejszym deptakiem udaliśmy się pod Wielką Krokiew. Zmęczeni całodzienną wyprawą pozwoliliśmy sobie na chwilę relaksu i odnowę biologiczną w Termach Bania.

Dzień 4

Naszym kolejnym celem było zdobycie najwyższego szczytu w Pieninach Środkowych, tak mowa tu 

o Trzech Koronach. Piękna panorama roztaczająca się na płynący w dole Dunajec oraz górskie szczyty Tatr, Pienin i Beskidów... Podejście zaczęło się od Krościenka a zakończyło w Sromowcach Niżnych. Zwieńczeniem ciężkiego dnia był wyjazd na tradycyjne nowotarskie lody do Nowego Targu na rynek miejski znajdujący się w śródmieściu.

Dzień 5

Ostatnim dniem naszej wycieczki był przyjazd i zwiedzanie Kopalni Soli „Wieliczka”. Ponadnarodowe wartości kulturowe i przyrodnicze Wieliczki uznane zostały w 1978 roku wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO - ze względu na imponujące podziemne komory w całości wykute w soli.

Opiekunowie: Jacek Żygowski, Krzysztof Lorenz, Andrzej Prabucki

 Kierownik: Piotr Kamiński

Data dodania: 2024-09-20 20:44:26
Data edycji: 2024-09-26 20:47:47
Ilość wyświetleń: 315
wstecz

Partnerzy

"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić"

Menander
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej