Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz pożegnania klas maturalnych

Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz pożegnania klas maturalnych

W dniu 26 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz pożegnania naszych uczniów klas maturalnych. W uroczystości uczestniczyła dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, cała społeczność szkoły oraz rodzice.

Pożegnanie maturzystów poprzedzone zostało chwilą patriotycznej refleksji z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To wydarzenie historyczne, pozwala nam docenić, jak ważną rolę pełniła i nadal pełni konstytucja. To moment, kiedy składamy hołd naszym przodkom za ich odwagę w walce o wolność. Również jest to doskonała okazja, aby uczniowie dowiedzieli się więcej o historii Polski.

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych jest okazją zarówno do podsumowania kończącego się etapu edukacji w szkole średniej. Jest to moment, któremu towarzyszy wiele emocji. Pięć lat spędzonych w murach szkoły jest już dla naszych absolwentów tylko wspomnieniem. Słowa pożegnania wygłosił Pan Dyrektor Tadeusz Burczyk. W swojej wypowiedzi podkreślił, że w tym roku 100% maturzystów ukończyło szkołę oraz życzył tzw. „połamania piór” na maturze. Po wypowiedzi Pana Dyrektora nastąpiło rozdanie świadectw z wyróżnieniem, które otrzymało łącznie 27 absolwentów. Nagrody otrzymali również abiturienci, którzy uczestniczyli w olimpiadach, zawodach sportowych oraz w działaniach na rzecz samorządu szkolnego.  Uczniowie klasy przygotowującej apel wręczyli kwiaty w podziękowaniu za wspólne chwile spędzone w naszej szkole. Pod koniec apelu głos zabrała przewodnicząca samorządu uczniowskiego, która podziękowała maturzystom oraz życzyła powodzenia na zbliżającym się egzaminie dojrzałości.

Cześć artystyczną przygotowała klasa 2TE wraz z wychowawcą. Część muzyczną przygotowała Maria Gomuła z klasy 2TR.

 

Małgorzata Wiszniewska

Data dodania: 2024-04-26 08:07:18
Data edycji: 2024-05-07 08:06:45
Ilość wyświetleń: 503
wstecz

Partnerzy

"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić"

Menander
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej