Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

INTERGRACJA KLASY 1TB

INTERGRACJA KLASY 1TB

Jakość podróży mierzy się w liczbie poznanych przyjaciół, a nie przejechanych kilometrów.” - TIM CAHILL.

Biorąc sobie te słowa do serca, w poniedziałek 02.10.2023 r. uczniowie klasy 1TB wraz z opiekunami panią pedagog Iwoną Grudzińską oraz z wychowawcą panią Elwirą Bieńkowską wzięli udział w jednodniowym wyjeździe integracyjnym do Ośrodka Łapino w Kolbudach. 

Był to pierwszy wspólny wyjazd – zabawa była przednia!

W poniedziałkowy poranek wyruszyliśmy autokarem do „Fabryki Przygód” , do Ośrodka Łapino. Jak się okazało miejsce przypadło do serc uczestnikom– cisza, spokój, przyroda i leśne tereny dookoła. A w tym wszystkim obcy sobie ludzie, którzy przez ten czas stanowili jedną, wielką klasową rodzinę. Świadczyła o tym wzajemna pomoc, życzliwość i otwartość jaką sobie okazywali. 

Program wyjazdu był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami i zabawami. Nikt nie mógł narzekać na nudę. Czas spędzony z dala od codziennych obowiązków odpowiednio wpłynął na budowanie pozytywnych relacji. Uczestnictwo w przygodach jakie zorganizowała Firma „Fabryka Przygód” integracja w lesie: park linowy, wiatrówki, paintball, geocaching dostarczyły uczniom niebywałych wrażeń. 

Wyjazdy integracyjne są doskonałym wyborem dla osób, które pragną bliżej się poznać w niecodziennych okolicznościach. 

Każdy uczeń miał szansę pokazania się z jak najlepszej strony, gdyż zadania, które przed nim były stawiane, były dostosowane do jego możliwości. Zestaw zadań, które przygotowali instruktorzy zintegrował uczestników a także pokazał, jak ważne dla osiągnięcia celu jest zaangażowanie całej klasy i dobra koordynacja działań, a ponadto doświadczyliśmy pozytywnych emocji, które wyzwalały się podczas współpracy w zespole klasowym. W trakcie trwania zajęć uczniowie uczyli się samodzielności, samokontroli i samooceny jak również poznawali słabe i mocne strony swojej działalności. 

Wspólnie spędzony czas w Ośrodku Łapino bardziej zintegrował zespół klasowy poprzez wzmocnienie poczucia przynależności do zespołu klasowego, poprzez zaciśnienie relacji koleżeńskich, poprzez budowanie zaufania i komunikacji wewnątrz grupy oraz rozwijanie umiejętności interpersonalnych. 

Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. Do domu wróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni z mnóstwem miłych wspomnień. Jednak wspomnienia pozostają i na pewno na długo pozostaną w pamięci uczestników, którzy ze zniecierpliwieniem czekają już na kolejny wspólny wyjazd.

 

                                                       

Elwira Bieńkowska

 

 

Data dodania: 2023-11-02 06:50:05
Data edycji: 2023-11-20 06:50:26
Ilość wyświetleń: 545
wstecz

Partnerzy

"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić"

Menander
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej