Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Pierwsze miejsca uczniów naszej szkoły w Festiwalu Twórczości Plastycznej Młodzieży „Świat wokół mnie”

Pierwsze miejsca uczniów naszej szkoły  w Festiwalu Twórczości Plastycznej Młodzieży  „Świat wokół mnie”

25.03.2022 r. o godz. 18:00 w Muzeum Ziemi Kociewskiej odbyło się oficjalne otwarcie wystawy oraz wręczenie nagród laureatom Pierwszego Festiwalu Twórczości Plastycznej Młodzieży - ,,Świat wokół mnie”. Temat tegorocznej edycji konkursu zachęcał do wnikliwej obserwacji najbliższego otoczenia i zapraszał do artystycznych poszukiwań. 

Inicjatywa spotkała się z bardzo dużym entuzjazmem młodych twórców. W konkursie adresowanym do młodzieży klas VII i VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych Powiatu Starogardzkiego wzięło udział 56 uczniów. Napłynęło 99 prac, w tym 70 fotografii, 10 prac malarskich, 5 grafik i 14 rysunków. Wśród uczestników konkursu znalazło się liczne grono uczniów naszej szkoły. Prowadząca spotkanie, pani Zofia Sumczyńska, pomysłodawczyni Festiwalu, w imieniu organizatorów, Muzeum Ziemi Kociewskiej i Zespołu Szkół Ekonomicznych, powitała młodzież, opiekunów i jury, które stanowili profesjonaliści, artyści plastycy: pan Paweł Wyborski (w roli przewodniczącego), pani Kinga Keenys Gełdon-Czech i pani Milena Brągoszewska. Po odczytaniu protokołu okazało się, że  wśród nagrodzonych, w każdej kategorii znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

Nagroda specjalna ufundowana przez Radę Rodziców Zespołu Szkół Ekonomicznych przypadła Marcie Ryk z klasy 1L, która wykonała pracę zatytułowaną „Krajobraz Kociewia”.

W kategorii rysunek i grafika  I miejsce zajęła Nikola Kolaska z klasy 2Tl (praca „Wspomnienie skryte w lesie”), wyróżniony został: Marcin Przytarski z klasy 2Ta.

W kategorii malarstwo I miejsce przypadło Apolonii Polanowskiej z klasy 3TPT (praca „Wschodnia droga”), wyróżnione zostały Nikola Drewczyńska z klasy 3TE i Zuzanna Szczepaniak z klasy 3P.

W kategorii fotografia I miejsce zajęła Agata Wrońska z klasy 3TE, II miejsce ex aequo przypadło Joannie Rożyńskiej z klasy 3P i Piotrowi Zielińskiemu z klasy 2E, wyróżnione zostały Martyna Dembek z klasy 4TL i Zuzanna Szczepaniak z 3P.


Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Starogard Gdański, Starostwo Powiatowe, Zespół Szkół Ekonomicznych, Muzeum Ziemi Kociewskiej, Firmę Introligatorka, Milena Brągoszewska oraz Firmę Keenys Studio, która zaprosiła Agatę Wrońską na warsztaty fotograficzne.

 

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i cieszymy się z ich sukcesów. Zachęcamy do udziału
w kolejnej edycji konkursu.

Zapraszamy do oglądania konkursowych prac, które stanowią wystawę w Muzeum Ziemi Kociewskiej.

 

Ewa Balcerzak

Zofia Sumczyńska

Data dodania: 2022-03-31 09:28:01
Data edycji: 2022-03-31 12:57:38
Ilość wyświetleń: 301
wstecz

Partnerzy

"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić"

Menander
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej