Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

PROGRAM KULTUROWY REALIZOWANY W HISZPANII- ALICANTE 2023

PROGRAM KULTUROWY REALIZOWANY W HISZPANII- ALICANTE 2023

Uczestnicy projektu przebywający na praktykach zagranicznych w Alicante w Hiszpanii zrealizowali swój program kulturowy. Uczniowie klasy czwartej technik logistyk poznali dokładnie miasto oraz jego okolice. Wzięli udział w wycieczce do  Cartageny i  Murcji. Są to miasta w południowo-wschodniej Hiszpanii. Cartagena to miasto portowe nad Morzem Śródziemnym, leży 50 km na południe od Murcji, w mieście można odnaleźć ślady po rzymskiej i bizantyjskiej części historii. Jednym z najbardziej znanych obiektów są ruiny teatru rzymskiego. Podziwiać można też piękny ratusz oraz wiele malowniczych uliczek. Natomiast Murcja jest stolicą regionu o tej samej nazwie, jest miastem ponad 400 tysięcznym, znana głównie z katedry de Santa Maria w stylu śródziemnomorskiego gotyku. Wszyscy podziwialiśmy imponującą piękną barokową fasadę świątyni. Kolejnego dnia cała grupa realizująca program kulturowy udała się  statkiem - katamaranem na wyspę Tabarca. Wycieczka na małą wyspę o nazwie Tabarca jest jedną z największych atrakcji turystycznych regionu, z pięknymi plażami, czystym morzem i ciekawą historią. Wszyscy w czasie pobytu na tej wysepce korzystali z uroków plażowania i pływania w kryształowej wodzie Morza Śródziemnego.

Tabarca jest najmniejszą zamieszkałą wyspą w Hiszpanii, w 2021 roku mieszkało tam 56 osób. Na wyspie nie można jeździć samochodem, nie ma też dużych hoteli, na wyspie jest tylko kilka małych pensjonatów. Tabarca jest wyspą około 1800 metrów długości i 400 metrów szerokości. Większość wyspy jest niezamieszkana, a miasto składa się tylko z kilku uliczek i placów. Oprócz uczniów i opiekunów w wycieczkach tych towarzyszył nam dyrektor szkoły pan Tadeusz Burczyk, który w tych dniach  przeprowadzał monitoring praktyk.

Wszyscy będziemy długo wspominać nasz pobyt oraz to co mogliśmy zaobserwować i przeżyć realizując zaplanowany  program kulturowy naszych praktyk.

 

Stanisława Głąb-Brandt

Data dodania: 2023-06-05 19:17:43
Data edycji: 2023-06-05 19:23:11
Ilość wyświetleń: 325
wstecz

Partnerzy

"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić"

Menander
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej