Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Spotkanie z pracodawcami

Spotkanie  z pracodawcami

   W dniu 02 grudnia 2921 r. w ramach współpracy z pracodawcami  uczniowie klasy drugiej, trzeciej i czwartej technik ekonomista mieli okazję uczestniczyć w lekcji z edukacji bankowej oraz prowadzenia działalności gospodarczej. Spotkanie zorganizowała pani Stanisława Głąb-Brandt w czasie lekcji podstawy ekonomii i statystyki. Na spotkanie z młodzieżą przybyła Pani Hanna Latoszewska dyrektor Banku Spółdzielczego ze Skarszew oraz właścicielka Firmy Produkcyjno-Handlowo- Usługowej Pani Anna Bogdanowicz Zalewska. Pani Dyrektor Banku przygotowała prezentację dla klasy III i IV o systemie bankowym w Polsce, o roli banków spółdzielczych, o zadaniach banku centralnego. Przedstawiła młodzieży filmy o zagrożeniach związanych z włamywaniem się na konta bankowe klientów. Na zakończenie spotkania uczniowie brali udział w rozwiązywaniu testu podsumowującego przekazaną wiedzę, byli bardzo aktywni i część z nich otrzymała oceny za aktywny udział w lekcji.

  Natomiast druga Pani spotkała się z klasą II i III i zaprezentowała problematykę związaną z prowadzeniem własnej firmy, z procedurami zakładania, rozliczeń podatkowych i ubezpieczeniowych. Przedstawiła też formy organizacyjno-prawne podmiotów gospodarczych – w szczególności scharakteryzowała spółkę cywilną oraz rodzaje spółek handlowych.

  Młodzież w czasie tych spotkań  wykazywała zainteresowanie, zadawała pytania i brała czynny udział w lekcjach. Takie lekcje przybliżają tematykę związaną z działalnością firm na naszym terenie, uczniowie poznają instytucje i przedsiębiorstwa ,w których mogą potem odbywać praktyki zawodowe. Dziękujemy naszym gościom za profesjonalizm i czas poświęcony dla naszych młodych ekonomistów.

Stanisława Głąb-Brandt

Data dodania: 2021-12-03 09:30:04
Data edycji: 2021-12-03 16:25:06
Ilość wyświetleń: 588
wstecz

Partnerzy

"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić"

Menander
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej