Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wycieczka do Malborka klasy 1Tp oraz 2Ta

Wycieczka do Malborka klasy 1Tp oraz 2Ta

W piątek 19 listopada klasy 1Tp oraz 2Ta pojechały na wycieczkę do Malborka pod opieką pań: Aleksandry Slosarskiej oraz Danuty Głodek. Podróż rozpoczęła się od zwiedzania Zamku krzyżackiego. Przewodnik oprowadził grupę po najważniejszych pomieszczeniach, zaprezentował kuchnie, łazienkę i kaplicę. Przedstawił również najważniejsze dokumenty, zbroje, broń oraz stare monety. 

Zamek krzyżacki w Malborku to największy z zachowanych w Europie średniowiecznych budowli tego typu. Trzyczęściowa twierdza obronna w stylu gotyckim składa się z Zamku Niskiego, Zamku Średniego i Zamku Wysokiego. Budowę rozpoczęli Krzyżacy w XIII w. Przez następne stulecia, kiedy Malbork stał się stolicą zakonu krzyżackiego, twierdza znacznie się powiększyła poprzez dodanie do niej Wielkiego Refektarzu oraz Pałacu Wielkiego Mistrza. Jego powierzchnia wynosi 21 hektarów. Uczestnicy wycieczki mieli okazję posłuchać wiele interesujących historii na temat pierwszego przystanku wycieczki.

Następnym etapem były warsztaty z kaligrafii. Uczestnicy mieli okazje nauczyć się sztuki starannego i estetycznego pisania, czasami tez zdobionego artystycznie. Otrzymali oni dwie kartki z szablonem, po których musieli pisać specjalnymi pisakami do kaligrafii.Wycieczka wywarła spore wrażenie na zwiedzających, a podczas niej panowała przyjemna atmosfera. Edukacja i świetne towarzystwo to przepis na udany piątkowy dzień, o czym przekonali się uczniowie.

Wiktoria Gworek

Data dodania: 2021-11-26 06:27:21
Data edycji: 2021-11-26 06:30:49
Ilość wyświetleń: 221
wstecz

Partnerzy

"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić"

Menander
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej