Czcionka:

A+A-

Kontrast:

XX SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI RELIGIJNEJ I METAFIZYCZNEJ IM. KAROLA WOJTYŁY

XX SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI RELIGIJNEJ I METAFIZYCZNEJ  IM. KAROLA WOJTYŁY

W tym roku po raz pierwszy konkurs był okazją do spotkania nie tylko z myślą największego autorytetu wszech czasów, ale również z dziełami innych poetów, dlatego zmieniła się nazwa wydarzenia. 19 października 2021 roku spotkali się recytatorzy na XX Szkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej i Metafizycznej im. Karola Wojtyły. Regulamin konkursu zakładał 4 kategorie: recytację, poezję śpiewaną, literacką i plastyczną.

Zgodnie z nim do interpretacji głosowej należało przygotować tekst poetycki o charakterze religijnym lub metafizycznym. Natomiast uczestnik kategorii literackiej zobowiązany był napisać wiesz, opowiadanie lub esej inspirowany twórczością religijną lub metafizyczną. Pracę plastyczną, również inspirowaną twórczością religijną lub metafizyczną należało wykonać dowolną techniką w formacie A3 lub A4.
Zebranych: jury, recytatorów, powitała organizatorka konkursu pani Ewa Balcerzak, akcentując konieczność zachowania reżimu sanitarnego podczas konkursu.
Jury w składzie: przewodniczący - ks. Łukasz Simiński, członkowie - polonistki: Lucyna Bielińska-Sytek, i pani Alicja Negowska, po wysłuchaniu wszystkich interpretacji dokonało oceny.
W kategorii recytacje I miejsce zajął Kacper Szamszon z kl. 3TP, II miejsce - Miłosz Dwurznik z kl. 4TA
III - Laura Potasznik z kl. 3TA.

W kategorii poezja śpiewana: I miejsce zostało przyznane Filipowi Koskowi z kl. 2TL, II - Natalii Reszce z kl. 2TL, III miejsce - Marcinowi Bielińskiemu z kl. 3TE.
Prace literackie ocenili nauczyciele wcześniej. I miejsce przypadło Weronice Spicy z kl. 2TA, II – Erykowi Szczypiorowi z kl. 2TL. Laureaci odczytali swoje prace po ogłoszeniu wyników i otrzymali gromkie brawa.

Prace plastyczne oceniało jury w składzie: pani Zofia Sumczyńska, pani Anna Piekarska i pani Lucyna Bielińska-Sytek. I miejsce zajęła Joanna Rożyńska z kl. 3P, II miejsce - Nikola Kolaska i Paulina Beling z kl. 2TL, III miejsce - Zofia Zawistowska z kl. 3A, Weronika Kuchta i Nikola Pachulska z kl.1TA, wyróżnieni to: Kinga Lewańczyk i Eliza Sierocka z kl. 1Ta, Oliwia Szramkez kl. 1TE i Nadia Jastrzębska z kl. 3Ta. Ta kategoria cieszyła się największym powodzeniem. Wszystkie prace, które wpłynęły na konkurs, można oglądać na szkolnym holu, przy bibliotece.
Konkurs poprowadzili: Weronika Spica (2TA) i Mateusz Suchomski (3TET)
Nagrody i dyplomy wręczyli  laureatom: dyrektor szkoły, pan Tadeusz Burczyk i wicedyrektor, pani Stanisława Głąb-Brandt.
Gratulujemy laureatom! Zachęcamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.
Najlepsi recytatorzy (laureaci 1 i 2 miejsca w obu kategoriach) oraz najlepsze prace będą reprezentować naszą szkołę na XV Regionalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej i Metafizycznej im. Karola Wojtyły, który odbędzie się w naszej szkole 28 października. Konkurs ten jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych naszego powiatu i uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu tczewskiego.
Naszym uczniom życzymy powodzenia.

 

Ewa Balcerzak
Lucyna Bielińska-Sytek

organizatorki konkursu

Data dodania: 2021-10-20 09:09:00
Data edycji: 2021-10-25 07:53:17
Ilość wyświetleń: 258
wstecz

Partnerzy

"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić"

Menander
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej