Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

XXII SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI TWÓRCZOŚCI RELIGIJNEJ I METAFIZYCZNEJ IM. KAROLA WOJTYŁY

XXII SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI TWÓRCZOŚCI RELIGIJNEJ I METAFIZYCZNEJ  IM. KAROLA WOJTYŁY

W tym roku po raz kolejny konkurs był okazją do spotkania nie tylko z myślą największego autorytetu wszech czasów, ale również z dziełami innych poetów. 25 października 2023 roku uczniowie wzięli udział w XXII Szkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej i Metafizycznej im. Karola Wojtyły. Regulamin konkursu zakładał 4 kategorie: recytację, poezję śpiewaną, literacką i plastyczną.

Zgodnie z nim do interpretacji głosowej należało przygotować tekst poetycki o charakterze religijnym lub metafizycznym. Natomiast uczestnik kategorii literackiej zobowiązany był napisać wiersz, opowiadanie, esej inspirowany twórczością religijną lub metafizyczną. Pracę plastyczną, również inspirowaną twórczością religijną lub metafizyczną należało wykonać dowolną techniką w formacie A3 lub A4. Zebranych: jury, recytatorów i liczną publiczność (uczniów klas 4TC i 2TE) powitała organizatorka konkursu pani Ewa Balcerzak, życząc uczestnikom jak najlepszych interpretacji przygotowanych tekstów. Jury w składzie: przewodniczący - ks. dr Łukasz Simiński, członkowie - polonistki: pani Alicja Negowska i pani Ewa Balcerzak, po wysłuchaniu wszystkich interpretacji dokonało oceny.

 

W kategorii recytacje I miejsce zajęła Laura Potasznik z kl.5TA, II miejsce – Julia Neumann z kl. 2TA ,
 III – Julia Wycichowska z kl. 2TA . Wyróżnienie otrzymała: Monika Mokwa z kl. 1TR . W kategorii poezja śpiewana: I miejsce zostało przyznane Filipowi Koskowi z kl. 4TL, II – Nicole Piechocie z kl. 1TE , III miejsce – Natalii Reszce z kl. 4TL . Pracę literacką ocenili nauczyciele wcześniej. I miejsce przypadło Nataszy Janeczek z kl. 2TB. Prace plastyczne oceniało jury w składzie: pani Zofia Sumczyńska, pani Barbara Wdziękońska (regionalne artystki – plastyczki). I miejsce zajęła Nikola Kolaska z kl. 4TL, II miejsce – Marika Werochowska z kl. 1TR, III miejsce – Paulina Beling z kl. 4TL, wyróżnieni to: Wiktoria Pysznik, kl. 5TB, Karolina Makowska z kl. 4TE i Nikodem Stolz z kl. 4TL. Nagrodzone prace można oglądać na szkolnym holu, przy pokojem nauczycielskim.

Fundatorem nagród książkowych dla laureatów konkursu był Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Pelpinie, którego wicedyrektorem jest  ks. dr Łukasz Simiński.

Konkurs poprowadzili: Wiktoria Glich i Victor Fetke z klasy 1TL.
Nagrody i dyplomy laureatom wręczyła pani wicedyrektor, Stanisława Głąb-Brandt.
Gratulujemy laureatom! Cieszy fakt, że w naszej szkole znajdują się uczniowie, którzy
z zaangażowaniem podejmują się interpretacji głosowej, literackiej i plastycznej  często niełatwych tekstów podejmujących problemy wspólne dla ludzi różnych czasów i epok.

 

Ewa Balcerzak

Data dodania: 2023-10-25 06:50:54
Data edycji: 2023-11-20 06:52:02
Ilość wyświetleń: 313
wstecz

Partnerzy

"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić"

Menander
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej